Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitöl van az akváriumomba egy...

Mitöl van az akváriumomba egy cm-s fehér, élö valami, vékony csik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 23:56
1 2
 11/13 Salx Narval ***** válasza:
Mint már írtam, nekem a leírás alapján cérna, vagy fonálféreggyanús.Az egyik a halak belében, gyomrában, élősködik és az egyik legveszélyesebb halgyilkos ( remélhetőleg nem ez lesz ) a másik az-az a cérnaféreg, külső parazita, önmagában veszélytelen de az okozott seb kapu a fertőzéseknek, gombáknak.Azt bizonyára tudod, hogy minden vízben élnek paraziták és gombák, veszélyesek és veszélytelenek egyaránt, egy jól karban tartott akváriumnál ritkán okoznak problémát, de jelen vannak.A rajzást a hőmérséklet változás, a felszaporodott ázalék és a víz paramétereinek megváltozása idézheti elő.Rajzás előtti állapotban legtöbbjük ártalmatlan, leginkább az ivadékra és a legyengült halakra veszélyesek.Természetesen be is hurcolható bármelyik,akár a férgek is, növényeken, halakon, élelmiszerrel,stb.Nem tudom biztosan, hogy mi ez, de a planária nem csíkszerű, inkább pici meztelencsigára hasonlít,ezért javasoltam a kiirtásukat.Én úgy vélem, hogy a kellő mennyiségű gyógyszer használata és a vízcsere, biztonságosabb megoldás, mint az esetleges fertőzésveszély.SN.
2011. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Platypus ***** válasza:

Esetleg kéne egy fotó a cuccról, mert a vékony csíkszerű valami még egyáltalán nem biztos, hogy egyáltalán fonálféreg. És van ártalmatlan akváriumi fonálféreg is. Meg ártalmas planária. Vagy legalább egy pontosabb leírás kéne.

Itt melyikhez hasonlít?

[link]

2011. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
utolso nem látok képet rajta,és nem meztelen csiga féle,hanem cérna vékony valami,tegnap este nagyon sok volt az akváriumba,mára már eltünt.
2011. máj. 29. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!