Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevőm "nyaktájékán" fehér-b...

Algaevőm "nyaktájékán" fehér-bár inkább halvány fátyolszerű vékony csík van, s mintha fakulna a színe is. Egyébként teszi a dolgát, látszólag nincs baja. Aggódjak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. A szín fakulása romlott egészségi állapotot jelez, a fehér csíkok pedig valószínűleg valami penész, vagy gombás fertőzés miatt lehetnek. Nem vagyok a téma szakértője, de szerintem menj el valami jó állatkereskedésbe, ma már sok gyógyszer kapható, és az ilyen penészt pár gyógyszeres kezelés ( pl. amikor az én halamnak volt uszonyrothadása, akkor mi egy kis külön akváriumba adagoltunk gyógyszert, beleraktunk, 10 percig benne volt, és végül sikerült meggyógyítani. ) elpusztíthatja.
2009. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A csíkról nem tudok beszélni, de az én algaevőim is megfakulnak időnként, ilyenkor foltokban világosabb a színük. Általában néhány nap múlva visszasötétedik. Állítólag a növekedés jele, de én azt gondolom, hogy a stressz is kiválthatja. (Amikor új akváriumba költöztettük őket, a nagy halam egy hétig fakó volt, és alig úszkált)Tudom, ezzel nem sokat segítettem, de legalább tudod, hogy a fakó szín önmagában még nem nagy baj.
2009. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Szegénykét nagyon kegyetlen módszerrel malachitzöldben "megfürdettem",de halványodik a csík.A színe is kezd visszajönni.Úgy tűnik penészke volt rajta,talán még időben elcsípve.
2009. márc. 23. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!