Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat válasszak?

Milyen halakat válasszak?

Figyelt kérdés
Dél-Amerikai folyókat utánzó akváriumom van és idáig voltak benne vitorlások de ők csipkelődtek és a növényeket ették. Voltak még Botiáim, gurámiaim és "dalmata" halaim ők meg a növényekbe kóstoltak bele. Olyan halakat szeretnék amik nem esznek bele a drága növényzetbe és nyugalomban élnek egymás mellett. 300l-es az akvárium!
2011. máj. 29. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik felsorolt halra sem jellemző, hogy hozzányúl a növényekhez, valamit te rontottál el, de nagyon. Az etetésükkel is, gondolom nem volt kielégítő számukra, illetve a növények gondozásával. Na de ezt neked kell tudnod, válaszolok a kérdésedre:

Egy szép nagy neonhalraj szépen mutat vörösfejű pontylazacokkal vagy serpalazacokkal, de rengeteg dél-amerikai pontylazacból válogathatsz, diszhal.info-n lehet élőhely szerint szűrni.

2011. máj. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat és az oldalt:) amúgy a talajon megjelent ilyen barna "sár" gondolom kaja és ürülék nem lehet, hogy túletettem őket meg szerintem túl sok kö van benne (kb 15) és nem kicsik hanem maroknyi nagyságúak és most van benne 4anubias (nem tudom hogy de 2ből 4lett:):) ) és volt benne hínár és ilyen pirosas levelű növény és azokat is megették főlleg a hínárt de azt az első 2 hétben amikor bele raktam...meg a vitorlás halaim lerakják az ikráikat és még az nap amikor az akvárium fénycső kikapcsol megeszik:( de levideózhatom a vitorlásaim folyamatosan csipkedik egymást:(
2011. máj. 29. 12:08
 3/6 A kérdező kommentje:
ja és olyan halakat tudnál nekem írni amik könnyen szaporodnak kb 2-3fajtát szeretnék tartani amik egymás mellet jól meg vannak nem esznek dísznövényt és jól szaporodnak:)
2011. máj. 29. 12:10
 4/6 Platypus ***** válasza:

A hínárok és az összes színes levelű növény híres a nagy fényigényről. Ha a világításod gyenge, akkor már meg is van az oka, miért haltak ki. Nem a halak irtották ki, azok csak a haldokló növényeket eszik meg. A világításodon és a növényfajokon kéne változtatni.

Milyen a világításod? És ha már felgyűlt a mulm, akkor az is kérdés, milyen szűrésed van? Rendszeres vízcsere és talajporszívózás mellett sem szabadna iszapnak gyűlnie a talajon.

2011. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól szaporodó halat akarsz ott a guppi és hát nincs sok igénye se.
2011. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Platypus

köszi a válaszod!:) a világításom elvileg olyan erős volt hogy a 4led csőből 2őt ki kellet szedetni a nevére nem emlékszem mert használtan vettük és nem volt hozzá doboz:/ de akitől vettük azt mondta, hogy kb 80.000Ft teljesen újonnan(szerintem egy kicsit rámondott)...és déltől 9ig megy a világítás(sok, vagy kevés???)

és úgy tudom, hogy 300l-es akváriumot évente 2-szer kell részleges vízcserézni de én egy évben 4szer csinálom főlleg a trutyi miatt...

a szűrőmet meg úgy vettük, hogy heteket áldoztunk, hogy kiválasszuk a megfelelőt és ferplast-ot vettünk elvileg 500l-re jó az enyém és nagyon könnyű takarítani és semmi baj nem volt vele e 2év alatt...

2011. máj. 29. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!