Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat válasszak?

Milyen halakat válasszak?

Figyelt kérdés
Nemsoká kapok egy akváriumot. Mindent megvettem, jöhetnek a halak. Gondolkodtam azon, hogy neonhalat és szumátrai márnát veszek rajban. De azok is szépek hogyha mindenféle hal van. Nem tudom eldönteni.
2009. jún. 16. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ajánlanám még a guppit, zebradániót és érdemes beszerezni egy-két algaevő harcsát is, arra azért figyelj, hogy ne zsúfold túl.
2009. jún. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2009. jún. 16. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hány literes az aksi.Ha gömb aksirol van szo,egyetlen halat sem ajánlok.ha 50literes akkor már lehet ajánlani,ha 100000000literes akkor cápát is ajánlhatunk...Elöbb mond h mekkora,vagy kb mekkora lesz az akvárium.Amugy szumikat és neonokat nem tennék össze,elég izgatott faj a szumi,a neon viszont nyugodt(+a sztumi csipkelődős)Írd meg hogy hány literes éa skkor ajánlgatunk.Amugy ugy számolj,h a hal kifejlett méretének a hossza egyenesen arányos a literek számával(1l/1cmhal)(ha nem tudnád az alapszabályt mivel új vagy még)
2009. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora lesz az az akvárium?

Érdemes aszerint is válogatni, hogy minden magasságban legyenek halak.

Egy csapat páncélosharcsa (corydoras sterbai, c. paleatus, c. panda, stb.) szinte kötelező.

Nehezebben tartható halakkal (pl. apistogramma) egy ideig még ne foglalkozz.

2009. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

40l, Ilyen picibe nem sok hal fér el, sajnos.

ezért nem tudok dönteni. Ha nagyobb aksim lenne, könnyebb lenne a választás.

2009. jún. 16. 20:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem,nagyon szép(nekem is vannak)a vörösneon csapat,egy olyan 10db-ot beletehetsz sok növénnyel,és az már így nagyon szép.De adok egy tippet ami nagyon jo,és még az aksid is jó hozzá,legalább is én szivessen tartanék ilyet,de csak külön egymagában tartanám a fajt:

Sokcsíkú csigasügér:

[link]

nagyon érdekes faj.

ha meg neon mellett döntessz,tehetsz bele egy másik fajt :Üveggarnélát(nagyon aranyosak,jól néznek ki.)

De ha nem akarsz egy fajt akkor tegyél bele 2csapathalfajt 5-5db-ot pl vörösneon és ékfoltosrazbóra.de ha van kérdésed amibe segitsünk nyugottan beírhatod ide még viszanézegetek én is meg biztos más is segit.

2009. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
A vörös neon mellé baltahasú lazacot ajánlanék, és törpeharcsát. De mivel kezdő vagy úgy gondolom, igénytelenebb hallal kellene kezdeni. Kis testű elevenszülőket ajánlanék, törpeharcsával. A szumátrai semmikép nem ajánlatos. 100 liter alatt, nem szabad tartani, és mint már írták fent, harcias, gyors, és csipkelődős. Azt tanácsolom válassz egy kisméretű halat, és akkor leírjuk mivel érdemes társítani, és mik az igényei.
2009. jún. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!