Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aksi indítása? Kérdések lent?

Aksi indítása? Kérdések lent?

Figyelt kérdés

Üdv!


Már két hete járatom üresen az akváriumot, nem vettem semmi baktérium készítményt,viszont holnap veszek rákeleséget. Sera shrimp natural-t. Elég ha azt berakom tápanyagnak a baktériumoknak?(fórumon olvastam) Érdemes nitrivecre költeni. Növényeim igénytelenebbek: gömbmoha, anubias, valizneria, microsorium, jávai moha Eddig szépen fejlődnek, főleg a jávai. Vegyek vmi növénytápot is hozzájuk?

(a kérdőjelek lemaradtak)


Kíváncsi lennék Murr és gfero profok véleményére :)


2011. máj. 30. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

:D

Bacikultúrát ne vegyél, én még soha nem használtam, azért járatod üresen, hogy szépen beálljon magától. Lassan már lehet telepítgetni a lakókat. A kaját csak akkor tedd a szűrőbe, ha még üresen járatod az akváriumot.

Növénytápot érdemes venni, az easy life profito nagyon jó ár/érték arányban. Világítástól függően esetleg carbot is használhatsz hozzá, de ha nincs sok, akkor nem kell.

Mekkora az aki, kik lesznek a lakosok?

2011. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elég, persze.

Pl: Easy Life Profito - 2ezer Ft-os növénytáp, de nem muszáj, mármint én volt hogy nem tápoztam fél évig és semmi se történt, nőttek úgy is, csak lassabban.

2011. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem a nitrivecet, h hátha gyorsabban elszaporodnak a bacik, de inkább akkor várok még. Rendeltem 10 red cherry-t az akvaristáról, velük kezdem. :) Amúgy kösz a válaszokat!
2011. máj. 30. 20:01
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és 54l-es
2011. máj. 30. 20:02
 5/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés.:) Nem elég ha beszórom az akváriumba?

Mindenhol azt írják a "szűrőbe",csak nekem matten van.

2011. máj. 30. 20:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Én ne szórnám be, csak beraknám a garnélákat. Valami baci már csak van benne a növények miatt, azok se hiszem hogy annyira sterilek. Lehet hogy még csiga pete is van rajta, leglábbis nálam úgy is van csiga, hogy nem is raktam az akváriumba, csak a növénnyel, hiába mostam le, hiába néztem át, akkor is.
2011. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hagyd a kaját is, a nitrivecet is, ha 10 reddel indítasz, semmi baj nem lesz.
2011. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gfero ***** válasza:
fölösleges a nitrivec meg a kaja is .azt akkor szokták használni ha kb 1 hét alatt be akarod üzemelni az akváriumot de én akkor is tetra baktozynt kedvelem.a növénytáp viszont jó eddig easy life profitot használtam most próbálkozok happy plantal és evvel is meg vagyok elégedve
2011. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!