Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltartás kérdések?

Nyúltartás kérdések?

Figyelt kérdés

Átmenetileg van egy nyulam, de nem nagyon tudom hogy milyen szabályokat kéne betartani, miket kell tudni.


Amit eddig tudok: krumplit nem ehet, szőnyeg ne legyen a közelébe, mert megrágja és megfulladhat, és valamit mindig rághasson, mert folyton nő a foga, de mondjuk ide jöhetnének tippek, mert nemtom mit adjak neki, szárazkenyeret nem nagyon szereti, és így sok imndent megrág.


2011. okt. 31. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2011. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a kenyeret nem is eheti, bár erről megoszlanak a vélemények.

Széna mindig legyen bent neki, ez az alapvető tápláléka, és fogkoptatónak is kiváló.

Ha vidéken, kertes házban élsz akkor könnyen szerezhetsz neki gyümölcsfa ágat (persze olyat, ami nincs permetezve).Az én nyuszim imádja a körte ágat, levelestűl.

Répát is adhatsz neki, illetve ha tudsz szerezni száraz csöves kukoricát.

De ha nem sajnálsz pár száz forintot akkor ilyet is vehetsz:

[link]


Én személy szerint nem vagyok oda az ízesítettekért, mindig natúrt esetleg lucernával dúsítottat veszek neki.



Vize mindig legyen neki.Ha ezt tudod, ne sértődj meg.Én amikor vettem a nyulamat, a kereskedőnek ez volt az első mondata, és teljes kiakadtam hogy miért néz ennyire hülyének.Aztán megtudtam hogy régen elterjedt ez a tév hit hogy a nyúlnak nem kell víz, de ez hülyeség.


Arra figyelj viszont hogy a száraz tápja véletlenül se legyen vizes, mert akkor felfújódik a nyúl! (csúnya látvány, láttam már)


Remélem tudtam segíteni!

2011. nov. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a szomszédom tenyészti a nyulakat. ( nekem is van de csak egy ) Ő mondta, hogy puffasztó hatású zöldségeket csak módjával lehet adni neki. Lucerna szénát is csak picitvel kell kezdeni, ha nincsen hozzá szokva, és fokozatosan lehet növelni az adagját. Utána már lehet elötte egész nap. Ne legyen vizes, mert bepenészedik, és elpusztul a nyuszi. Víz mindig legyen elötte, meg széna is. Nem tudom hol tartod a nyuszit, de szerintem alomnak a legjobb a forgács. Nagyon jól felszívja a pisit.

Lehet neki almát körtét paprikát répát zöldséget zellert adni. Magokból lehet zabot árpát tritikálét búzát adni meg nyúltápot.

A faágakból a meggyfa és a cseresznyefa nem jó nekik. A többit lehet neki adni.

2011. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a pellet a legjobb és legtakarékosabb alom neki. Hagyd, hogy kiválassza a sarkot, ahova pisilni szeretne, töröld fel, ha máshova pisil, s rakd be a papírt(amivel feltörölted) a wc-jébe. Csak 3-4 hónapos kor után kezd el neki zöldségeket adni. Én nem fonnyasztom, de sokan azt mondják, hogy kell. Nekem nincs tőle baja. Imád rágcsálni zellert (gumóját, levelét), fehérrépát, petrezselymet. Széna mindig, korlátlan mennyiségben legyen előtte!!!! Fontos! Szeret pakolászni, rakj be neki könnyebb dolgokat, pl wc-papír gurigát. Nekem van egy kis nagyon kemény, cicáknak való csörgő labdája, azt is szereti. Szeret dolgokat megrángatni, így akaszthatsz is fel neki valamit. Faágakat szerezz be neki, csak nézd meg,hogy nem mérgező-e neki!
2011. nov. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én nyuszim az alábbi táplálékokat kapja: széna (ez alap), nyúltáp (nagyon szereti), kukorica, szárított zöldség és gyümölcs mix, szárított banán (ez a kedvence, bár ebből mértékkel adom neki, mert édesített), hetente egyszer-kétszer pár szem tökmag, és almafa-gallyacskák. Alomnak eddig szilikátos macskaalmot adtam alá mindig, ezt a kristályosat, de egyre több helyen hallom már ezt a pellet-et, úgyhogy úgy döntöttem, hogy hozzákeverem a mostani alomhoz, és átszokunk arra. :) Egyébként napközben ki van engedve, nagyon szobatiszta, enni-inni-aludni oda jár be a ketrecébe, a lakás ezen része pedig nyúlbiztossá van téve. :)

2011. nov. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és fésülgesd a szőrét, bár nem tudom, hogy minden fajta igényli-e, az én oroszlánfejű törpenyuszim nagyon szereti. :)
2011. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Még esetleg írhattok pár dolgot, hogy akkor mi van tiltólistán, most már azt tudom, hogy mit szabad.

Ami tudom, hogy tiltott:

- krumpli

- vizes kaja

- szőnyeg ne legyen a közelébe

stb


Amúgy az első héten ki lett engedve az udvarra, és napokig nem láttuk, össze vissza járkált, de akkor még félt a családtól.

Most már hagyja, hogy simogassuk, jön utánunk, szerintetek most már kiengedhetem, visszajönne?

2011. nov. 2. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Fontos neki a friss víz+széna! almát nagyon szeretik, répa is jöhet :) Általában K betűs az nem jó nekik mint pl. a krumpli- mlrgező, káposzta-felpufasztja..

kenyeret ne adja neki, mert az nagyon hizlal!

2011. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon merném kiengedni, bár nem tudom milyen a környezet. Tilos mindenféle állati eredetű termék, így a hús és tejtermékek is, a csokoládé is mérgező számára. Mérgezõ növények:

Bab, dudafürt, borostyán, tiszafa, gyûszûvirág, rekettye, boglárka, lonc, õszi kikerics, aranyesõ, ádáz, burgonya zöldje, tuja, gyöngyvirág, mák, estike, csucsor, vadgesztenye, fekete nadragulya, hóbogyó, magyal, tulipán (s általában a hagymások), cédrus, földibodza, fenyõ (a gyantája miatt)

mindenféle hagyma

Ezt nézd át:

[link]

2011. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Széna legyen előtte mindíg+víz.Kevés zab, árpa, búza kétaponta 1 kis kanányi.Naponta fű ha van, zöldség és gyümölcs.
2011. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!