Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel etessem meg a hasznos...

Mivel etessem meg a hasznos bacikat?

Figyelt kérdés
Holnap tudok csak kaját venni, a bacikultúrát viszont ma benyomtam a szűrőbe. Szükséges addig adnom nekik valamit, vagy nem pusztulnak el? Növény sincs még bent, míg nem áll be kicsit a víz, azt se szeretnék bele tenni. :)
2011. máj. 30. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd holnap ráérsz megetetni őket :)
2011. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. Csak nem akarom kinyírni őket, szegények ígyis szenvedhettek abban a kis flakonban :D bár ott se ettek semmit (max egymást :P)
2011. máj. 30. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Jogos :)

Én emiatt egyébként kamunak is érzem a dolgot, dehát ki tudja. Nincs mikroszkópom, de kíváncsi lennék rá, hogy mi és mennyi van ezekben a készítményekben.

2011. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam. De inkább vettem, hátha kicsit könnyebben menne a folyamat. Attól függetlenül meg, hogy az van ráírva h 24 óra múlva mehetnek bele az élőlények...hát...én azért nem tenném bele. :D növényt azt igen, de halat/garnélát akármit még semmiképp...

Egyébként mondta nekem valaki, hogy a nitrivec-től neki nagyon szépen hamar be szokott állni a vize, az tényleg működik ezek szerint. Én JBL-t vettem, hát majd meglátjuk mennyi idő kell nekik. :)

2011. máj. 30. 22:01
 5/11 Platypus ***** válasza:

A legtöbb szobanövénytáp alkalmas bacietetésre, mert valami ammóniavegyület vagy karbamid szokott bennük lenni. Ez tökéletesen pótolja azt az ammóniát, amit a halak pisilnének ki, és még a növényeket is eteti.

Egy kis darab túrót vagy főtt tojást is beledobhatsz a vízbe, ezek tiszta fehérjéből álló kaják. Az ammónia pedig a fehérjékből származik, amit a haltáppal beszórsz.

2011. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hogy mi lehet egy ilyen flakonban, sajnos fogalmam sincs, de hogy lebontó bacik nincsenek benne, az 100%.

Érdekelne, miből alakulnak ki a baktériumok, vagy hogy keletkeznek, vagy hogy tényleg mi a folyamata ennek az egésznek.

Léteznek valami elő baktériumok, vagy hogy?

2011. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nah hát igen, ez egy jó kérdés...mindenesetre ma vettem növényeket, aquadepoba van most 1et fizet 2-t vihet akció, voltak elég szépek is :) azokat beültettem, aztán van proteines meg növényes kajám, majd valamelyikből szórók 1-2 szemet, aztán csak történik valami :D


Eddig amúgy ilyen:

[link]


Sajnos az akvárium eredetileg kettéosztható egy üveglappal, azért olyan az eleje :( de hát...végülis eddig 1800 Ft-omban van az egész :)

2011. máj. 31. 17:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen flakonos baktériumkultúrák semmit nem érnek a világon, felbontás után kipusztulnak.


Kapni üveg kapszulában (mint az oltást), na az jó.


Amúgy a kajájuk NEM A NITRÁT, hanem cukor - alkohol - valami szénhidrát. Ebből nyerik a nitrit / nitrát bontásához szükséges energiát.

2011. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Platypus ***** válasza:
Utolsó, te valamit keversz az aerob és anaerob szűrés körül. A bacikultúra az aerob szűrőbaktériumok elszaporítására való, amik ammóniát bontanak nitritté, illetve nitritet nitráttá. A nitrogénvegyület a tápanyaguk, és oxigént lélegeznek. Az akváriumvízben alapból nincs se cukor, se alkohol, legfeljebb aldehid ha valaki easy carbot adagol. Anaerob szűrőbacik képesek elbánni a nitráttal, ezek valamilyen tápanyagot igényelnek, mint pl. a kén vagy a cukor és nitrátot "lélegeznek" mellé. Ha ezt a jelenséget akarod kihasználni, akkor anaerob környezetet kell létrehozni és cukrot adagolni, de ez egy spéci dolog ami nem alapkelléke az átlagos akváriumoknak.
2011. máj. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki használ a cucc, mert már látszik a szivacson, hogy telepeket alkotnak. :)

Most ilyen:

[link]


Aki esetleg megnézi, mondhat nekem egy véleményt, eddig milyen. :D Holnap jönnek még növények, leginkább hátra, aztán azt hiszem végleges lesz a mostani növényállomány egy darabig. :) Aztán jöhetnek a lakók...végül 4 törpe szívóharcsa és 10 pseudomugil gertrudae lesz a lakó :)

2011. jún. 1. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!