Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bicsi ha unalmas vagyok, csak...

Bicsi ha unalmas vagyok, csak nem tudom mit tegyek "összeveszett" mézgurámi-párommal?

Figyelt kérdés
Tegnap irtam ki a kérdést, azóta rosszabb, a hím mostmár egyre agresszívabb a nősténnyel... Nincs habfészek, abban pedig nem vagyok biztos hogy ivarérettek-e. Mindenesetre elérték a teljes nagyságukat (legalábbis aszerint amit olvastam róluk). Nem szeretném ha a hím halálrakergetné a nőstényt... Jobb lenne szátválasztani őket? Akkor nem szoknak el egymástól? Volt már egyszer mézgurámim, akkor a nőstény elpusztult, a hím aztán már többé nem fogadott el másik párt. 80 literben vannak, neonok vannak mellettük, van minden, szűrés, fűtés, rendszeres vízcsere, növények.
2011. máj. 4. 09:38
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Vegyél még egy-két lányt.
2011. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem jellemző rájuk ez a viselkedés. Nem lehetséges, hogy a másik is hím, csak nem színesedett még ki? Én csak erre tudok tippelni.

Ha elválasztod őket, azt úgy lenne célszerű, hogy lássák egymást, tehát akváriumon belül egy kis plexi ketrecbe például. Más ötletem nincs. Talán mégtöbb növény telepítése.

2011. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gfero ***** válasza:
a mézgurámit párban szokták tartani lehet hogy azért csipi a másikat mert érzi hogy beteg vagy valami beltenyészetből származó idegbeteg hal
2011. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!