Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki ismer ilyen hal fajtát?

Valaki ismer ilyen hal fajtát?

Figyelt kérdés

Nem kell neki fűtő, ilyen neonfény, szűrő stb, és 40 literes aksiban elél.


Szóval elég igénytelen hal.


2011. jún. 6. 19:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Üdv :)

Nem vagyok egyébként egy agresszív ember, bunkó sem szeretek lenni, nem kell komolyan venni. Csak arra kérlek, hogyha nem vagy biztos a dolgodban, ha nem értesz hozzá, ne buzdítsd butaságra a kérdezőt. Ha tévedsz (márpedig igen), akkor állatok fognak szenvedni, elpusztulni, ráadásul anyagi kárt is okozol vele, bár az mondjuk nem érdekel.

2011. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: A legolcsóbb halas megoldás, ha egy hím bettát tartasz 30 literben. Kell neki egy kis motoros szűrő, egy kis fűtő, meg egy lámpa, sok élő növénnyel. 10-15 ezer forintból megoldható.

Hogyha nincs ennyid rá, akkor ne kényszerítsd rossz sorsa, szenvedésre az állatokat.

Nézegesd az akvarista.hu használt piacát, ki lehet jó áron fogni a felszereléseket.

2011. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Ilyet én is tudok mondani.


Kubai kékrákot tart egy ismerűs 20 literben szűrő nélkül.

Aranyos a rák, és nagy már. Ha kaját kap előjön és integet a kezével. Van benne egy kő amin ki tud mászni a szárazra és úgy félig van vízzel az akvárium. Alul homok van. Azt úgy szokta takarítani az a pasi, hogy kiveszi a rákot, lerakja a földre, addig ott kint botladozik a rák a szárazon. Aztán kimossa az akváriumot és friss csapvízzel feltölti, majd visszateszi a rákot.

Tök sötét van a lakásban, oda a nap se süt be, és van egy kis asztali lámpa, az világít a ráknak.

Kb 3 éve él így az a rák.

2011. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Bocs, belegondoltam, csak 2 éve asszem. Na de csoda hogy még él.
2011. jún. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
teszveszen ha nézegetsz cuccokat 6000ből simán megveszed az akváriumot+cuccokat. vagy lehet hogy olcsóbban. a betta amúgy nem rossz választás. bár én kis folyami halakkal kezdtem pl kárász meg ilyenek azok jólbirták amíg belejöttem a dologba
2011. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

betta tényeg jó.

szűrőt meg lehet kapni kb 6000 ért, de használtan olcsóbbért is.

Ez a legfontosabb, ami a halnak kell.

Guppit lehet tartani fűtő nélkül is, ha van a szobában minimum télen is 22-23°C

40 literes akváriumba a legideálisabb ebből 1 kis csapat(3 hím, 5 nőstény), vagy endler guppy (4 hím 8 nőstény).

Ha pedig hím-bettát akarsz, a szűrő mellé 1 automata fűtő is kell(neki 27 a minimum), s az akváriumot pedig fedni kell, mert megfázhat.

Ezek a legkönnyebben tartható halak.


Aranyhalat azért ne vegyél, mert min 120 litres akvárium kell neki(az sem normál aranyhalnak, hanem osztott fátyolfarkúnak, vagy ryukinnak) és szegény ahelyett, hogy élne 20 évig, ami a normál életkor lenne náluk kis akváriumban él kettőt végigszenvedve :(

2011. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha nem olvasol utána a témának, akkor fölösleges is belevágnod. Viszont ha utána olvastál volna, tudnád, hogy mért kell az akváriumba szűrő, meg világítás. Szerintem addig ne vegyél akváriumot meg halakat, amíg nem vagy tisztában, hogy kell őket gondozni (nem csak életben tartani).


Arra meg, hogy nincs 30-40 ezretek akváriumra én csak annyit mondok, hogy én 23-ért vettem újonnan a 72 literes szettet. Itt 1 link:

[link]

Akár hogy számolom, ha e mellé még rendelsz még 1 fénycsövet + postaköltség, akkor is 15 ezer alatt vagy bőven. 50 literben már könnyebb fenntartani az egyensúlyt és tarthatsz mondjuk guppikat esetleg plattikat vagy próbálkozhatsz 1-2 pontylazac illetve razbóra fajjal. Ja, és a dániókat majdnem ki is felejtettem.

[link] innen ki tudod választani majd a halakat.

Addig is viszont olvass el legalább 1 könyvet a témáról!!! (Horn-Zsilinszky vagy Pasaréti)

Jó szórakozást!

2011. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre válaszolva:

Én nem ismerek ilyen fajta halat.

28 éve tartok halakat, kb. 15 éve foglalkozom komolyabban vele. Eddig még nem hallottam ilyenről.

2011. jún. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Ja, és az akvarisztika sem különbözik a többi hetven millió hobbitól, olyan értelemben, hogy ez is pénzbe kerül.
2011. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Bettát fogok venni. Az állatkereskedésben egyébként szűrő, neoncső, fűtő nélkül volt tartva és mégis jól elvolt.
2011. jún. 7. 11:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!