Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet jobb és bal...

Mitől lehet jobb és bal oldalon fél cm különbség a víz állása között?

Figyelt kérdés
Tegnap töltöttem fel az akváriumomat, ma vettem észre hogy a jobb oldalon fél cm-el magasabban van a víz mint a bal oldalon. A jobb oldalon be is vizesedett a tető alja. Ez mitől lehet? Mit csináljak? Elvileg egyenes az asztal és az akvárium alatt is van 2 cm polifoam. Engedjem le a vizet? Nem szeretném ha eltörne vagy valami. :S
2011. jún. 7. 12:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
Nincsen vízbe az akvárium.eltörni éppen nem fog de esztétikailag nem a legszebb ..
2011. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát, vagy attól van, hogy meghajlott a bútorlap, vagy attól, hogy maga a padló lejt.

Az előbbi miatt eltörhet az akvárium, az utóbbi nem érdekes. Egy vízmérték segítene, de a lehajlást egy egynes tárggyal is ellenőrizheted.

2011. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Hát nem örülök, mit ne mondjak. Nincs itthon vízmérték A lejtést hogyan tudom megvizsgálni? Nem vagyok egy műszaki zseni.
2011. jún. 7. 12:39
 4/14 A kérdező kommentje:
*lehajlást
2011. jún. 7. 12:39
 5/14 A kérdező kommentje:
A jobb oldalon az aljzatban levegőbuborékok vannak, de csak itt látom máshol nem. A tető is ezen az oldalon vizesedik. Mit csináljak vele hogy ne vizesedjen? Nem hiszem hogy jót tesz neki.
2011. jún. 7. 12:44
 6/14 anonim ***** válasza:
Vastag a polifoam is.
2011. jún. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azt hittem az nem baj ha vastag.
2011. jún. 7. 13:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Az baj, ha túl "flexibilis".

Egy könnyű akvárium ingataggá válik ilyen vastag polifoamon. (1000 liter biztos adna neki stabilitást) Ha nem egyenes a talaj, még ront a helyzeten.

Ami a lejtést illeti, maga az akvárium a vízmérték, szóval tuti, hogy lejt. Ezért praktikus, ha az akvárium állványoknak állítható lábuk van.

Vagy hogy a bútorlap hajlott e meg, azt meg ránézésre megmondod, azt sem kell sokáig vizsgálni, csak oldalról belenézel, és látszik a legkisebb hajlás is.

2011. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem látom meghajlottnak a bútorlapot! Ennél vékonyabb polifoamot pedig nem találtam.. :(
2011. jún. 7. 13:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs begyűrve a polifoam, akkor szerintem az nem lehet baj. A padló lejtését úgy vizsgálhatod meg, hogy leteszel egy kis golyót, vagy mondjuk kiöntesz egy kevés vizet, aztán megnézed, hogy merre és milyen gyorsan folyik.

A bútor lehajlása valóban egyszerűbb, elég, ha belenézel, vagy ha alá/fölé teszel egy egyenes rudat (például felmosó rúd).

Az, hogy a tető azon az oldalon párásodik, nem hiszem, hogy a lejtés hibája. Nem is nagy gond. Nem azon az oldalon van véletlenül a szűrő/levegőztető?

2011. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!