Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe tarisznyarák? (A többi...

Törpe tarisznyarák? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Nem tudjátok véletlenül debrecenben hol kapható egy ilyen kis rákocska?? és mennyi vízre van szügsége?? milyen növények kellenek?? És lehet egyedül tartani őket?? bocs hogy ennyi kérdést teszek. Nekem egy 10 literes akváriumom van.
2011. jún. 7. 15:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Annyi vízre van szüksége, hogy ellepje a lábait és mindenféleképpen egyedül kell tartani!! A te akváriumod tökéletes egy törpe tarisznyaráknak. :)
2011. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
kb. 3-4 cm magasan?? és valahol azt olvastam hogy tenni kell neki be valami követ és rá tudjon állni. és kell bele valami fűtő vagy valami ilyesmi??
2011. jún. 7. 15:22
 3/26 anonim ***** válasza:
igen kell neki szárazföld és ami a legfontosabb búvóhely! ha nem tud elbújni nem érzi magát biztonságban. fűtő nyáron nem kell, csak télen.
2011. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
akkor kb. hány cm víz kell neki?? és tudtok ajánlani valami növényzetet??
2011. jún. 7. 15:44
 5/26 anonim ***** válasza:
igen 3-4 centis víz kell neki, növény pl jávai moha, de az állatkereskedő úgyis több félét mutat vagy javasol :)
2011. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
világítás kell neki?? hány fokban érzi jól magát??
2011. jún. 7. 15:51
 7/26 A kérdező kommentje:
világítás kell neki?? hány fokban érzi jól magát?? és a jávai moha nemnő meg nagyobbra mint amekkora a vízszint?? vagy ez nem gond??
2011. jún. 7. 15:52
 8/26 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint kell világítás, mások szerint viszont nem. Az enyém például többször is elfordult a fénytől.. Szóval szerintem nem fontos.

Szobahőmérsékleten jól érzi magát.

Nálunk nincs növény, a jávai mohát nekem is csak javasolták (legfeljebb ha megnő levágod a végét és kész :D)

2011. jún. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
és milyen víz kell neki?? úgy értem hogy lágyvíz vagy sima csapvíz?? és mit kell neki adni enni és milyen időközönkénk?? bocs ennyi kérdésem van de még kezdő vagyok.
2011. jún. 7. 16:26
 10/26 anonim ***** válasza:

Szívesen válaszolok :) Én csapvizet szoktam tenni. Az állatkereskedő azt mondta hogy minden nap kell neki enni adni. Az enyém eleinte minden nap evett de most már elég ritkán... Nem tudom ez mitől függ. (Én minden nap teszek neki kaját, legfeljebb ha nem eszi meg másnap kidobom.) Az igazság az hogy nagyon válogatósak és változatos étrend kell nekik (mint egy embernek).

Adj neki zöldet: sóskalevél, spenótlevél, saláta, halat (nyers vagy fagyasztott), tápot, szúnyoglárvát (ezeket állatkereskedésben megkapod), almát. Én például ma körtét adok neki hátha megeszi. A répát is ajánlották, az enyém meg is ette, végül mégse maradt meg benne... Egy próbát azért megér!

Az fontos hogy mikor hozzád kerül napokig nem fog enni. Légy vele nagyon türelmes, mert elég nehezen szánja rá magát hogy kijöjjön a búvóhelyéről. :)

2011. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!