Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen jávai mohák vannak?...

Milyen jávai mohák vannak? Vagyis két fajta van a hosszúkás és a fűféle!

Figyelt kérdés
Az egyik oldalon láttam azt hogy szép a jávai moha olyan mint a fű a másikon pedig olyan mint a gombolyag most akkor melyik az igaz?
2011. jún. 8. 19:25
 1/5 Platypus ***** válasza:

Egyetlen egyféle jávai moha van. Lehet különböző formákra nevelni, máshogy néz ki, ha csak úgy gombolyagot csinálsz belőle és máshogy ha fára kötözöd és nyírod, és erős fényben is különbözik egy kicsit az árnyékban nevelt kollégáitól. Ha linkelsz képet akkor meg lehet mondani, mi a helyzet konkrétan.

Illetve sokan minden vízi mohát jávainak neveznek, mert csak azt az egy nevet ismerik, vízi mohából meg vagy 5féle kapható.

2011. jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Boccs de nem took linkelni!De láttam nagyon szépbe is!De ez egy internetes lapon volt!De a könyvbe amit kaptam vagyis szóró lap abba meg olyan mint egy gombolyag!És muszály lekötni?Ha nem akarom hogy lebegjen!Vagy megmarad!
2011. jún. 8. 19:38
 3/5 foxicom ***** válasza:
Az Gömbmoha, és nem kell lekötni!
2011. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az
2011. jún. 8. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A Jávai moha, ha nagyon sok fényt kap bealgásodik, és a zöld algát nem lehet kiszedni közüle.


Akkor a legszebb, mikor egy közepes, vagy kicsit több fényt kap, és nagyon sok red cherry garnéla tisztogatja.


Kevés fény alatt hosszabb szálai lesznek, ritkásabb lesz, és olyankor a színe is sötétebbnek látszik.


Ha meg nagyon kevés a fény, akkor megbarnul.


Nem kötelező lekötni, de én szerintem úgy nő a leggyorsabban, ha vékony faágra van tekerve/damilozva és tápozod, meg fényt is kap.


Ha csak úgy hagyod lebegve és odaszívja a szűrő, tele megy kosszal, ronda lesz :)

2011. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!