Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algás kő "készítése" törpe...

Algás kő "készítése" törpe szívóharcsák számára?

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye kérdés megfogalmazásért. :)

Láttam itt egyik kérdésnél valaki válaszolta, hogy követ kirakni akváriumvízbe a napra és pár nap múlva bealgásodik. Nos ez mind okés, de ha én azt a követ beteszem, akkor az alga nem fog elszaporodni az akváriumban? Vagy ki kell venni x idő után?

Törpe szívóharcsáimat szeretném így etetni, mert nem igazán akarják enni a forrázott zöldségeket (adtam már uborkát, borsót, pitypanglevelet), alga pedig nem sok van még az akváriumban szerintem, mert nemrég lett beindítva.


2011. jún. 13. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig a zöldségekkel jobban járnál. Attól a minimális algától ami képződik egy kövön, még éhen halnak. Ráadásul olyan gyorsan nem tudsz után termelni, hogy elég legyen.

Próbálj többféle zöldséget, és főzd meg kicsit jobban. Vagy hagyd a vízbe tovább. 3-4 napig simán ott lehet hagyni, nem úgy fognak rámenni, mint egy márna az élő eleségre.

Esetleg nem félnek valamelyik lakótól, és azért nem esznek?

2011. jún. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én írtam abban a kérdésben az algás követ.

Mint már ott is írtam, ez a módszer csak garnélákra és vegyes táplálkozású-növényevő halak ivadékaira jó.

2011. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Azért tesszük a fényre, hogy elszaporodjon az alga. 1-2 hét minimum kell, amíg rendesen belepi a köveket. Érdemes több üvegben, több követ kitenni, hogy meglegyen az utánpótlás, mármint ha ezzel szeretnél etetni . A zöld algát szereti minden hal, csiga, garnéla, sórák, stb.Ha fényszegényebb helyre kelül, ami jelen esetben az akvárium, hamar tönkremegy, de erre nincs ideje, mert megeszik az állatok. Ez az alga nem fog elszaporodni, ha igen, akkor magától is megjelent volna már, mármint a túl erős fény hatására .:D Igazából nem értem miért kell neked etetni őket, van ott elég ennivaló, ha nincs, akkor régen rossz.Én még a garnélákat sem etetem algával,találnak eleget a növényeken. Max akkor algásítok köveket, ha sórákot szeretnék nagyobb mérettűre szaporítani.
2011. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
Próbáld ki a tetra tabimin tápot. A szívóharcsáim mindig felzabálták a garnélák elől, pedig ez csak részben növényi táp.
2011. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi! A többi hal biztos nem zavarja őket, mert 2 centis nanohalak vannak mellettük. :)


Persze találnak maguknak kaját, de szeretném ha változatosan ennének és nem csak maradékot meg algát. Igaz, hogy a sügéres akváriumomban az ancik se kapnak külön kaját, de ott azért jóval nagyobb mennyiségű kaját kell beszórni, mert azok a 15 centis "dögök" esznek ám rendesen :) és mindig potyog le, meg hát ugye az már egy sokkal jobban beállt víz (300 literes) és több az alga is az akváriumban (nem látszik, de minden nyálkás).

Na mindegy, akkor próbálkozom még a zöldségekkel. Eléggé meg van főzve az tuti, este szoktam bedobni, másnap este meg kivenni. Láttam már, hogy rá vannak cuppanva, de különösen nem láttam, hogy ettek volna belőle. Aztán ki tudja. :)

2011. jún. 13. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell őket félteni. Ha még nem ismerik a zöldségeket, illetve szokatlan nekik a hely (még csak 1 hete vannak nálad kb.), akkor nem vetik rá magukat egyből. Majd néhány hét múlva, ha már elemükben érzik magukat, nem fogják hagyni, hogy földet érjen :) Éhen addig sem pusztulnak :)

Egyébként a bealgásodott kő nem algásítja az akváriumot, mert csak olyan alga képződik rajta, ami az akváriumban is jelen van. Csak ott nem olyan idálisak nekik a körülmények, hogy úgy elszaporodjanak, mint a természetes fényen.

2011. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszi :) Akkor tovább adom a zöldséget, aztán várok, hogy megszeressék :D
2011. jún. 13. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Jávai moha egy befőttes üvegbe, és egy 20wattos daylight kompakt izzót fölé. Az biztos, hogy vastagon zöldalgás lesz, de a törpe szívóharcsák a barna algát jobban szeretik. A zöldet inkább a garnélák imádják.
2011. jún. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!