Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumba kötelező az...

Az akváriumba kötelező az aljára : Homok vagy valamilyen kövek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Dísz akváriumba praktikus az aljzat.

Ívatóba nem kell, nevelőbe se föltétlenül.

2011. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jún. 14. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem raksz, akkor nem lesz fehér a vized első pár napban.

Legalábbis amíg nem raktam talajt addig nem volt az, aztán elterjedtek az infuzórák, érdekes. Pedig régi bazalt talaj, amit már ezerszer kimostam. Úgyhogy majd kell egy vízcsere.

2011. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Köszi minkettőtöknek a segitseget ! segitettetek ! :) Ugy döntöttem , rakok talajt ! De lenne még egy kérdésem ! Elég hogy ha csak követ rakok vagy kell homok is mellé ? :)
2011. jún. 14. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

Ha van növényed akkor érdemes homokot rakni!(Prsze ha élő!)


Meg szerintem homok és valami kis apró kő a tetejére!Inkább csak kavics!

2011. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hjajj... A természetben a növények és a halak alatt is van aljzat, így az akváriumban is kell. Bővebben nem érdemes belemerülni a témába, látszik, hogy semmit nem olvastál utána. Horn-Zsilinszky: Akvarisztika, akvarista.hu - e-bookok. Ezeknek ess neki, mielőtt haltartásba fogsz.
2011. jún. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha csak köveket, kavicsokat raksz, az ázalék beszorul a kövek közé és 1-2 hét alatt úgy berohad, hogy öröm lesz nézni.Természetesen nem muszáj talaj, de, hogy néz ki egy akvárium talaj nélkül? 1-3 mm szemcsenagyságú talajt válasz, erre ill ebbe, tehetsz nagyobb köveket is ha tetszik, de ne egymásra halmozva, hogy könnyen takaríthasd.Olyant láttam már, hogy jávai moha volt elterítve, talaj nélkül az akvárium alján, valamint gyökerekre nőve.Ennél a megoldásnál egy hálót célszerű alá tenni, így takarításkor könnyen kivehető , vagy megemelhető, amíg felporszívózod az ázalékot.Én pl kimosom az egész kupac mohát időnként, bár jó munkát végeznek a garnélák, harcsák.
2011. jún. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Platypus ***** válasza:
A talaj azért is fontos, mert rengeteg hasznos felületet jelent a lebontó baktériumok számára. Egy rendes talajjal ellátott akváriumban könnyebb fenntartani a vízminőséget.
2011. jún. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!