Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ütöttetek már el valamilyen...

Ütöttetek már el valamilyen állatot? Ilyenkor mi a teendő? Mi kötelező és mi illik?

Figyelt kérdés

Tegnap láttam egy elütött kutyit és rettenetes volt ahogy nyüszített, nagyon kiakadtam tőle. Már volt ott pár autó remélem hogy segíteni, de nem tudom hogy az elütő vagy éppen valaki más. Ilyenkor mi a teendő, ti mit tennétek vagy tettetek? Aki elüti a kutyit, macsit annak kötelessége orvost hívni hozzá? Nagy kutya volt és a lámpa miatt ott nem lehetett gyorsan menni úgyhogy nem értem miért lett elütve.

Én is ütöttem már el 2 kiscicánkat sajni és napokig lelkibeteg voltam tőle. Az egyik süket cica volt és bebújt a kerék alá amit nem szokott úgyhogy nem is ellenőriztem, a másik felmászott a motortérbe és amikor elindultam 100-200 m után kimászott de sajni rögtön a kerék alá sikerült mennie :(


2009. okt. 15. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Én egyszer láttam amikor egy kutyát ütöttek el tőlem 2 m-re az úton amikor a buszt vártam. Egy nagy csattanás volt , a kocsi próbált megállni de nem sikerült.

A csattanáskor megállta kocsi egy pillanatra és utána tovább ment.

A kutya elkezdett remegni és a száján folyt a vér.

Nagyon durva volt:S

1 perc és jött a busz szal senki nem tudott csinálni semmit.

2009. okt. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Én még ugyan nem vezetek, nincs jogsim, de szerintem ha valakit elüt egy állatot az a minimum, hogy orvoshoz viszi. Nyáron vásárolni mentünk a pocaklakó kisfiamnak a barátnőmmel és a város ettől néhány száz méterrel láttuk, hogy elütöttek egy őzet. 2 kocsi és 3 férfi volt ott. Az őz feküdt, vérzett az orra/szája és az egyik férfi a lábán állt, hogy ne tudjon elszaladni. Megkérdeztem, hogy szólt e már valaki állatorvosnak, mert ha még nem én tudok egy nagyon jó állatorvost és szívesen felhívom. Erre a válasz az volt, hogy és ki fogja kifizetni? Mondom hát az aki elütötte. De hát én ezt hogy képzelem hogy majd pont egy őzért fognak fizetni, mikor az ő autójukban 1,5 millió Ft-os kár keletkezett. Jelzem az egész autó nem ért 1,5 millió Ft-ot. Azt mondták, kihívták a rendőrséget és amíg meg nem érkeznek itt tartják az őzet, hogy tudják bizonyítani a balesetet és kérhessenek kártérítést. De az senkit nem érdekelt, hogy szegény őzzel mi lesz. Ráadásul mi úgy vettük észre a barátnőmmel, hogy vemhes is volt, mert elég nagy hasa volt. Nagyon sajnáltam, azóta is bennem maradt ez az eset.

2009. okt. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

voltam kb 10 éves mikor szüleimmel elütöttünk egy nyuszit...

még élt

betettük a kocsiba,visszamentünk nagyimékhoz,nekik volt sok nyuszi,hogy hátha menthető...erre fogták,megnyuzták és megették...napokig sirtam,én azt hittem meggyogyitják,és lehet az enyém...

nyusziktol azota is kiráz a hideg,ssoe felejtem el,pedig tieznéve történt:S:(

szerencsére én még nem ütöttem el semmit,de ha elütnék,akkor állatorvos,legyen az nyuszi,kutya,vagy akármi.

22/L

2009. okt. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Mi láttuk, amikor egy autó elütött egy kutyát és továbbment. Kb.200 m-re van egy állatorvos, berohantam, először nemigen akart rámozdulni, de amikor el kezdtem kiabálni vele (nagyon kiborított, hogy csak a pénzes állatokat hajlandó megmenteni), hogy egy szemét pénzéhes hiéna és híre megy a városi újságban is, összekapta magát és odaszaladt. Sajnos már csak elaltatni lehetett a kutyit, miszlikbe volt törve, dölt a vér orrán, fülén, száján. Persze a kemény kiosztás után már nem mert tőlem pénzt elfogadni, pedig felajánlottam.

Mivel felírtuk a kocsi rendszámát, bejelentettük a rendőrségen de nem érdekelte őket, szó szerint azt mondták, hogy van ennél fontosabb dolguk is.

2009. okt. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Pedig sok állat ezerszer többet ér bármelyik embernél!!!!
2009. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Nekem 1,5 éve van Jogsim , szerencsére még soha nem ütöttem el semmilyen állatot (kopp-kopp) !

De ha ez megtörténne , természetesen nem hagynám ott ha még él , mert nagyon állatbarát vagyok , és ezt nem tudnám feldolgozni , hogy csak úgy magára hagyom !

Tegnap a kamion majdnem elütött egy pár hetes kis macsekot, aztán mikor kerestem a bolt előtt volt , azt mondták tegnap óta ott van , nagyon sajnálják , de nem adnak neki enni , ne hogy ott maradjon , ennyit az emberi szeretetről! Sajnálkozni mindenki tud , de valamit tenni is azt elég kevés ember, hát én fogtam és elvittem a másik 5 cicám mellé , mert minden állatot befogadok , ha csak addig is míg nem jön a gazdi , vagy nem találok neki!

Szóval, sokan tojnak arra hogy elütöttek egy érző lényt , ez lenne a legjobb ha ezért is büntetés járna, nem csak az emberi életekért .

Mert van olyan aki tényleg véletlen üti el , és segít is , de aki nem , az megérdemelné hogy elvegyék a jogsiját érte.

2009. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát soha nem gondoltam volna az emberekről , hogy tudnak ennyire önző állatok lenni... Mi sem ütötünk még el egy állatot sem(kocsival, visznt apám mesélte, hogy mikor ő dolgozik(mozdonyvezető)már sok őzet, vagy egyéb kisállatot ütött el és csak az a baj ezzel hogy ha esetleg kocsival ütnek el az emberek állatot azon még tudnának vagy megpróbálhatnának segíteni. ez sok ember fejében sem fordul meg... Komolyan...
2009. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos ütöttem már el cicát: a városban, egy, az úttest szélén álló sittes konténer mögül ugrott éppen a kerekek alá olyan közelről, hogy nem láttunk semmit, csak a kocsi alja csattant egy hatalmasat. Sejtettem, hogy állatka lehet. A párom kiszállt és megnézte, akkor látta, hogy egy cica, de azonnal meghalt. Sokkot kaptam, zokogtam, a párom vezetett hazáig, én csak reszkettem. A cicát hazavittük és eltemettük. Hiába tudom, hogy kivédhetetlen volt, mégis kísért az eset. Azóta, ha az úthoz ennyire közel raknak sittes konténert, mindig nagyon lelassítok, nehogy megint megtörténjen.
2009. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tegnap én is sírtam vagy fél órát a kocsiban. Előttem van szegény kutyus és hallom ahogy vonyított. Most is. Legszivesebben ottmaradtam volna, hogy tudjam segítettek-e a kutyinak. Most csak remélni tudom hogy igen és olyan rossz ez a bizonytalanság.
2009. okt. 15. 20:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ütöttem el állatot, de sokszor közel voltam hozzá. Én mindig nagyon oda is figyelek (pláne éjszaka, vagy autóúton, autópályán, kivilágítatlan gyorsforgalmin folyamatosan cikázik a szemem balra-jobbra).

Ha mégis megtörténne, azonnal bepakolnám a kocsiba és vinném dokihoz. Akkor is, ha meglátok az úton egyet, akit más cserben hagyott.

Szerintem alapvető lenne, hogy az emberek segítsenek az úton balesetet szenvedett állatokon. Igen, jogos a pénz kérdés, de a jobb menhelyek ebben segítséget nyújtanak (pláne Pest és a vidéki nagy városok környékén lévők), az állatorvos könnyen tudja igazolja, hogy autóbaleset, és mondjuk pl. nem a valódi gazda hazudik, aki szétmaratta a kutyáját egy másikkal, vagy akármi más.

Normális állatorvos ad részletfizetési lehetőséget is.

Vagy legalább csak annyi, hogy 1 éjszakára hazavinni, fájdalomcsillapítózni, megetetni, megitatni, és reggel irány a menhely. Súlyosan sérült állatot nem utasítanak vissza, akármennyire is telt ház van mindenhol.

Itt a felvilágosításon (lehetőségek, veszélyek, pl. harapás, hova lehet vinni, stb.) lenne a hangsúly. Akinek nincs kutyája, fogalma sincs róla, hogy működik (feltételezzük a jó szándékot).

Egy eset: egy vadi új BMW (úgy cirka 20 milla) elütött egy amerikai bulldogot. Kiszállt, megnézte, hogy a kocsija rendben van-e, majd beszállt, és tovább hajtott. A kutya darabokra tört, 2 hónapig volt gipszben, 156e Ft-ba került az állatvédő szervezetnek. Ma már boldog gazdis kutya. Ő legalább túlélte, nem szenvedett, és egészséges életet élhet. De nagyon sok kutya szenved órákig, napokig magára hagyva, kínok között.

Én azt is megértem, ha egy laikus nem mer hozzányúlni, mert fél, hogy megharapja. Nem ritka, hogy az állat fájdalmában és félelmében harap, jogos a felvetés. Erre lenne jó egy kiépített non-stop állatmentő szolgálat. Szép álom, mindezzel az a gond, hogy semelyik állatvédő nem rendelkezik elegendő anyagi forrással ahhoz, hogy ezt el tudja indítani. Minimum két kocsi, fizetett alkalmazottak, a sérült kutyák műtétjei (ami sokszor több száz ezer forint), elhelyezése tiszta, lehetőleg csempés, fűtött körülmények között. Irgalmatlan összeget emésztene fel. És az örökbefogadás? Ha 10-30e-t is kifizetnek egy "ilyen" kutyáért, ami valljuk be, ma Magyarországon nem kevés összeg egy átlagember számára, töredékét sem fedezné a műtétnek, és a "rezsijének" (kocsi, benzin, kaja, oltások, ivartalanítás, chip, stb.) Ki akar ma egy halálból visszahozott, összecsavarozott, jó eséllyel keveréket 10-30e-ért?

Egy ilyen drága, és nem jövedelmező "vállalkozásra" szponzort találni... Hát ember legyen a talpán, akinek ez sikerül.

Csak hangosan (írva :)) gondolkodtam.

2009. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!