Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » HELP! Osztállyal megyünk...

HELP! Osztállyal megyünk Bakonyba de én nagyon félek, hogy összeszedek valamilyen kullancsot, de ofőm azt mondta, hogy nemlehet leigazolni a napot mert KÖTELEZŐ rá menni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 21:14
 1/5 anonim válasza:

Vegyél szúnyog és kullancs riasztó spray-t.Mielőtt bemész az erdőbe befújod magad.Előtte legalább 2 nappal kezdj el B-vitamint szedni.A kullancs érezni fogja a bőrödön és elriasztja.DE SOSEM árt átnézni magad este fürdésnél, egyik módszer sem 100%.

Amúgy meg nekem már csomószor volt, hálistennek semmi bajom.

Ha megcsíp kokárda alakú foltot keress magadon.Ha az nincs akkor meg ne parázz feleslegesen. :)

2011. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha parázol a kullancsoktól kérdd a kullancs elleni védőoltást...az a LYME-tól megvéd...minden más meg nem olyan nagy gáz.
2011. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kullancsriasztó a legegyszerűbb, bár sose próbáltam, de nem is volt bennem kullancs, pedig én naponta jártam a susnyásban még pár éve, nem beszélve a kirándulásokról. Mindenesetre zárt öltözetet viselj, és nézd át magad (ehhez kérd barát/barátnő segítségét) este, ha mégis lenne, akkor ügyesen kell kiszedni, nehogy benned maradjon egy darabja, csipesz és csavarással, de ezt is bízd másra!
2011. máj. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már besprayzve is lettem kullancsos, szóval ennyit ezekről a csodaszerekről. Én a legbiztosabb módszernek az átvizsgálást tartom. Mi sokat megyünk erdőbe, ha hazaérünk, átnézzük magunkat alaposan. Ha van kullancs, gyorsan kiszedjük. Még soha nem volt semmi gáz. Szerencsére.
2011. máj. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kullancs oltás pont nem a lyme kórtól véd, hanem az agyhártyagyulladástól. (de tény, hogy beoltva csökken a rizikó, legalább az egyik kórt nem kaphatod el)

Én is azt mondom, hogy zárt öltözék és este mindenképp nézzétek át magatokat! Akkor nem lehet gond.

Egy csomó szuper élményről maradnál le, ha a hátralévő életedben sosem mennél erdőbe, mert félsz a kullancstól...

2011. máj. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!