Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium kérdés. Bettát...

Új akvárium kérdés. Bettát szeretnék neonokkal. Melyik akváriumot válasszam, milyen szűrővel és fűtővel?

Figyelt kérdés

[link]


Innen szeretnék vásárolni. De a full szettekben túl sok minden van, és nem vagyok benne biztos, hogy a szűrő és a fűtő a legjobb minőség.

A profi szettekben csak az aki+tető (világítással) és lehet hozzá választani szűrőt és fűtőt. Ebbe melyiket választanátok (lent lehet legördíteni)

[link]


1 hím bettát szeretnék, és egy neon csapatot mellé. Meg ha esetleg még valami férne egy ekkora akiba, akkor várom a tanácsokat:)


2011. jún. 15. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
szerintem felejtsd el.,
2011. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
betta megöli a neonhalat....a barátomnál legalábbis ez volt és el is választotta a bettát...szóval szerintem ne...
2011. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát abszolút nem öli meg a betta a neonokat. Nem tudom ott mi volt (de ez az ismerősömnél kategóriájú válaszokra alapból nem szabad hallgatni)


Annyi az egész, hogy vörös neon lenne a legjobb választás, mert a hőmérséklet igénye jobban stimmel mint a "sima" neonhalnál.


Ehhez egy kb 50-60 literes akváriumra van szükséged, amiben tarthatsz 1 bettát és 10 v.neonhalat.

2011. jún. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Eheim 2010, Fűtő Atman vagy Jager.

A világítással nagyon meg fog gyűlni a bajod, még legalább 1-2 db ilyen:

[link]


9 W-os kellene. Csak ne a víz alá tedd, hanem felül rögzítsd.

2011. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó két válaszolóval értek egyet.

Ez az akvárium tökéletes választás az Eheim 2010-es és bármelyik automata fűtővel. A világítással is egyet értek, ma vettem a 3. ilyen fénycsövet az alap fénycső mellé, szintén az AP-ban.

Tökéletes, kényelmes helyet lehet berendezni 1 hím bettának és mondjuk 10 vörös neonnak ekkpra akváriumban. Sok élő növényt telepíts majd :)

2011. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!