Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy aranyhalat, s azt...

Kaptam egy aranyhalat, s azt már megtudtam, hogy a hozzá tartozó 14 literes akvárium kicsi, sebaj veszek nagyobbat, csak az a kérdés, hogy hasznosítható-e ez a tartály? Milyen halnak lenne megfelelő ez a közeg? Köszi.

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 02:06
 1/2 anonim válasza:
Szia! A sziámi harcoshal (betta) hímek elvannak ilyen pici helyen is, ha meg tudod oldani, hogy a víz mindig legalább 24-26 fokos legyen. Bubiztató nem kell neki, mert labirint kopoltyús, és így a légköri oxigént is be tudja lélegezni. Ha nem eteted túl, szűrő sem kell. Nagyon szép hal, igazi öröm. remélem segíthettem.
2009. márc. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy 14 l-es aksi elég kicsinek számít. Ha hasznosítani akarod érdemes szaporító aksink beállítani vagy karanténnak, de ha halakat akarsz benne tartani, akkor viszonylag kis testűek legyenek ( főleg a trópusi fajoknak van kis helyigényük.)És ne legyenek túl élénkek.Például egy zebradánió folyton ki akarna ugrani, mert bár van elég helye, de szeret sokat úszni.
2009. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!