Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Koszos akvárium. Mivel takarít...

Koszos akvárium. Mivel takarítsa? (Kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 54 literes akváriumom,és hát nem nagyon érek rá takarítgatni..A halak etetését is etető automata végzi én csak útántöltöm..A kérdés lényege hogy:mostanában kifolyt a víz a tető alatt és rászáradt az üvegre..meg van némi alga is.. ha irnátok valami HASZNOS recepteket hogy mivel lehet ezeket a dolgokat feloldani,eltakarítani szakítanék rá időt és akkor meg egyszer s mindenkorra végetvetnék a kosznak..

Köszöböm előre is a KOMOLY válaszokat.


2011. júl. 26. 14:47
1 2
 1/17 foxicom ***** válasza:

De mitől folyt ki a víz?

A kérdésedre a válasz: Sera Ph- és egy törlőkendő

2011. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Falun ***** válasza:

az akvárium üvegéről vízkőoldóval tudod elszedni a vízkövet.


belülről egy szivaccsal is le tudod szedni az üvegről az algát.

végezz részleges vízcserét és pótold állott vízzel.


nekem is volt már ilyen, az eheim szűrő "kicsapta a vizet" a tetőre és onnan kicsorgott az üvegre.

állíts a szűrő bevezető nyílásán és nem fog kifolyni a víz.

2011. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitok..Au utolsó kommentelőnek:jó meg fogom próbálni amit említettél.. Az elsőnek:szerintem egy akváriumiom koszos de nemfogok bemmeni a városba ilyen törlőkendőért.. én olyan válaszokat várnék hogy keverd össze x+y-t és az le fogja oldani a vízkövet és a többi trutyit.. de azert köszi a válaszokat..
2011. júl. 26. 15:02
 4/17 Könnyező kobra ***** válasza:

A vízkövet a sima ecet is oldja,azzal is próbálkozhatsz.

Az algát meg csak szivaccsal töröld le az akvárium belsejéről.

2011. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi ha lesz alkalmam kipróbálom ezt a módszert is..
2011. júl. 26. 15:44
 6/17 Falun ***** válasza:

próbálj esetleg hétvégente 10 percet szentelni az akváriumnak.

Ha a részleges vízcserét betartod (2 vödörrel le) sok problémától megkíméled magad és a halaid.

:)

2011. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem..Köszönöm a választ..De nem mindíg érek rá..
2011. júl. 26. 15:52
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem is bekoszolódott meg algásodott az akváriumom de vettem bele algaevő csíkhalat és meg vagyok vele elégedve!! Nagyon szép tiszta (nekem főleg az üveg volt nagyon koszos)

Persze vegyszerek is vannak erre a célra de szerintem nem az a legjobb megoldás

2011. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát az akváriumomba van 1 algeevő harcsa de.. hát.. mit is mondjak nem sokat látom hogy csinálna is valamit..fene a jó dolgát.. nah de mind1. Köszönöm az utólsó kommentelőnek..
2011. júl. 26. 16:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Láttam hogy írták az álott vizet,de ha nincs időd az állott víz "elkészítéségéhez" az Sera aquatan vízelőkészítő is tökéletesen megfelel.
2011. júl. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!