Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen betegség, vagy...

Ez milyen betegség, vagy élősködő? Lent, a hason a két alsó úszó között vékony fehéres szál lóg.

Figyelt kérdés
Tudom, sokat szenvedek a pár guppimmal, nekem döglött meg ma a sárga... most másik kettő hasán fehéres színű vékony lógó valamit láttam. Nehéz észrevenni mert a hasi úszók között van, de hosszabb, cérnaszerű szálacska. Most sós fürdőt vettek szerencsétlenek, holnap veszek Parakill-t, az úgy jó?
2011. jún. 16. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
100ft egy guppi, vegyél újat ha megdödlik
2011. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
320 és 400 között van nálunk, de ha a betegek közé teszem az új is megdöglik. Köszi a hasznos segítséget!
2011. jún. 16. 19:05
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát akkor guppiboltot kell nyitni az mellett ahol olyan sok, és árulni őket 200ért!
2011. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én értékelem a szellemességedet, komolyan, de ugyan hagyjál már békén van bajom elég, nekem még ezek az egyszerű halak se akarnak sikerülni...
2011. jún. 16. 19:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a parakillt, de ne fűzz hozzá nagy reményeket. Ha egy zárt akváriumban elkezdődik egy ilyen rothadásos betegség, ami szerintem élőkajától van, akkor az végez az összes hallal. Addig ne vegyél semmit.

Ha kipusztultak,teljes akváriumfertőtlenítés.

Én is jártam már így.Nem sokat tudsz tenni.

2011. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor lehet jobb lenne leválasztani a betegeket az egészségesektől egyenlőre, valami kisebb helyre
2011. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát élőkaját én még nem vettem nekik, viszont tegnap vettem 3 új guppit... tudom, karantén kellett volna, de akinek 1 akvija van hova tegye karanténba?
2011. jún. 16. 19:41
 8/17 anonim ***** válasza:

Hasvízkór lesz. Ha rájuk nézel, szerintem fel is vannak puffadva, elállnak a pikkelyeik. Ha nem, akkor majd fognak.

Sokminden okozhatja, lehet parazita, vírus és baktérium is, az újak hurcolhatták be, de az etetésnek is lehet szerepe ebben (nem szabad csak lemezessel etetni őket). Parakillel megpróbálhatod a kezelést, ha szerencséd van, bejön. Vegyél fagyasztott kajákat is, artemia mindenképpen legyen. Illetve ahogy mondtam, a spenótot is kínáld nekik.

2011. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Karanténozni pedig vödörben is lehet néhány guppit.
2011. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Platypus ***** válasza:
Nem tudnád lefotózni? Mert a leírásod alapján szimpla ürülékcsík is lehet. A halak belében egy nyálkaréteg rakódik rá, ami néha egyben tartja az egészet és olyankor szó szerint kábelt húznak maguk után.
2011. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!