Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől habozhat a vizem?

Mitől habozhat a vizem?

Figyelt kérdés

Tehát adatok:

Az akvárium 35 literes

A vízcsere heti 2x van, épp tegnap volt az egyik.

Szűrés van.Térfogatnak megfelelő motoros belső.

Halak: 4 endler guppi, 3 oto, + 6-7 endler ivadék

Ami változás történt a habzás előtti állapot óta (remélem érthető voltam) hogy öntöttem a vízhez JBL Ferropolt, ami büdös! volt. Lehet hogy lejárt? De egy ilyen táp hogy tud lejárni? Ez okozhatta a habzást, vagy valami más is közrejátszhatott?


2011. jún. 17. 09:21
1 2 3 4
 21/37 foxicom ***** válasza:
22%

És a heti vízcserét 1 alkalommal kell csinálni hetente!!!

Nem jó a túl sok vízcsere!!

2011. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Sajnos vízelőkészítőm nincs. Tegnapi vízcseréből maradt egy kis maradék vizem(kb 1-2 liter), azt felhasználom. több mint a semmi. Rohadt növényeim nincsenek, csak azok a levágott levelek, amiket nem tudtam tegnap kivenni a nyírás után. De az is max. 5 lilaeopsis szárat5 jelent.


Bekerülnék a híres biológusok közé, ha habfészek építésre tudnám fogni az endler guppit;)

2011. jún. 17. 12:21
 23/37 A kérdező kommentje:

Ilyen kis literszámnál jobb szerintem a heti kettő.

vagy inkább a Heti 50%?

2011. jún. 17. 12:23
 24/37 foxicom ***** válasza:
24%

Mindenképp vízelőkészítő!! Lehet, hogy a vezetékben szennyeződött a víz, és ez a habzás oka!

Tudnám ajánlani a Sera aquatant, vagy a Tetra Aquasafe-t.

És heti 50%!

2011. jún. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.Akkor váltok.
2011. jún. 17. 12:33
 26/37 foxicom ***** válasza:

Nincs mit! :)

És remélem elmúlik a habzás!

2011. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Én is:)
2011. jún. 17. 12:35
 28/37 anonim ***** válasza:

Ilyen jellegű habzás valamilyen váz fehérje szokott okozni. Nem bomlik valami? Pl. a riccia szálai? Vagy kis guppi?

Vízcserét ilyen méretben hetente 2-szer kell csinálni, pont azért, mert 1* túl nagy változás az 50 %. Minél kisebb kilengéseket kell elérni a vízparaméterekben, tehát a heti 50 (40) %-ot ketté kell osztani 2* 20-25 %-ra. Sokkal kiegyensúlyozottabb vizet lehet csinálni.

2011. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a vízszeréket jól csináltam. A ricciaban simán lehet valami bomló cucc.Akkor átbogarászom.
2011. jún. 17. 13:43
 30/37 anonim ***** válasza:

Szerintem is fehérje, a fan mininek hihetetlenül kicsi a tartálya, kevés a baci, nehezen tartja a lépést a vízparaméterek változásával. A ivadékok simán leterhelhették ennyire, főleg, ha be is lakmározták a nagy részüket. Aztán a Ferropolt nem ismerem, de a JBL agyaggolyók nálam szintén okoztak már problémát, ha vízcserénél megpiszkálom, azt nagyon nem szereti. A nagy melegről meg nem is beszélve.

Nagyon megijedni nem kell tőle, mindent jól csinálsz (a vízcserét is), el fog ez múlni hamar. Csakhát ilyen kicsi akváriumnál nehéz mindent egyensúlyban tartani.

2011. jún. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!