Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől opálos a vizem?

Mitől opálos a vizem?

Figyelt kérdés
A literes aksiban újszülött kishalak vannak. Egy szivacsszűrő van benne ami egy 19 literre való légpumpáról megy. A haleledelt próbáljuk a lehető legjobban kiszedni. Naponta cserélünk kb 1 liter vizet és 1-2 csepp metilkéket teszünk bele.
2009. júl. 2. 19:57
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Jól értem,1Literes az aksi? Ez esetben ne metilén kéket használj, hanem xantakridint.A vizet forrald fel és sűrű gézen vagy perlonon keresztül szűrd át egy másik edénybe.Legalább egy 5Literes aksi kellene,egy befőttes üveg is megteszi.Nagy valószínűséggel az ételmaradék okozza az opálosságot,mert a klór vagy a baktérium már megölte volna őket.Még óvatosabban etetni és mellőzni a tojásport.5 Liter vízhez tehetsz egy teáskanál jódmentes konyhasót.Kell egy finom porlasztású,lassú levegőztető is.A víz 20- 30% át cseréld naponta,és pótold a gyógyszert,arányosan.SN.
2009. júl. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ja rosszul írtam. 5 literes az akvárium. Minden nap 25%ot cserélünk és kiszívjuk a kaját.
2009. júl. 3. 19:41
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Járj el úgy, ahogy leírtam.Ha ezután is opálos, akkor nézd meg a csapból folyó vizeteket,hogy milyen, előfordulhat,hogy öreg a vízrendszer és sok benne az oldott fémsó.A metilénkék,egy festő, elszínezi a vizet,nem ezt véled véletlenül furcsának?
2009. júl. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!