Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől habozhat a vizem?

Mitől habozhat a vizem?

Figyelt kérdés

Tehát adatok:

Az akvárium 35 literes

A vízcsere heti 2x van, épp tegnap volt az egyik.

Szűrés van.Térfogatnak megfelelő motoros belső.

Halak: 4 endler guppi, 3 oto, + 6-7 endler ivadék

Ami változás történt a habzás előtti állapot óta (remélem érthető voltam) hogy öntöttem a vízhez JBL Ferropolt, ami büdös! volt. Lehet hogy lejárt? De egy ilyen táp hogy tud lejárni? Ez okozhatta a habzást, vagy valami más is közrejátszhatott?


2011. jún. 17. 09:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Ja, és egy külső szűrő nagyon jót tesz majd.
2011. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Rendben köszi! A te válaszodra vártam;)

Akkor megveszem/ megcsinálom a külsőt.

Arra meg hogy kicsiben nehéz megteremteni a biológiai egyensúlyt, a válasz az, hogy a kihívás a lényeg:D

Mondjuk ez hülyén jön ki egy ilyen probléma után...

2011. jún. 17. 15:49
 33/37 anonim ***** válasza:

Nem jön ki hülyén, én is rengeteget vacakolok az enyémmel, még mindig nem néz ki úgy, ahogy elképzeltem (pedig fél éve dolgozom rajta). Valószínűleg soha nem is fog, mert minden nap változik az elképzelés, a növények meg elég rakoncátlanok :D

Na de amit mondani akartam, hogy ekkora mérethez jobban jársz, ha te csinálod a szűrőt, a gyáriak nem erre lettek kitalálva.

2011. jún. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is egy DIY külsőre gondoltam. Egy kb 5 literes befőttes üveget fogok megcsinálni, olyan műszaki megoldással, mint ami neked van.

2011. jún. 17. 21:57
 35/37 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy raksz egy pohárba vizet + JBL Ferropol-t és egy szívószállal belefújsz.


Egy másik pohárba meg rakj csak sima vizet, s egy szívószállal belefújsz.


Ha a JBL-es pohár habzani fog, akkor az a hibás.


--------


És gáz, ha egy akvárium habzik, akkor mindenképp csinálj némi vízcserét benne, na hagyd úgy.

2011. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
ne hagyd úgy.
2011. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, ezt kipróbálom.
2011. jún. 18. 09:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!