Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartanál egy 50L...

Milyen halat tartanál egy 50L aksiba?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 22:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát én pl egy ilyen nano hal mániás vagyok,

és nekem 45 literesek vannak/lesznek.


Ezek a kombók váltak be nálam:

- 6db Galaxy razbóra + 30db Red cherry garnéla

- 6db Boraras Urophthalmoides + 4db Normani + 10db yellow garnéla

- 4db Boraras Brigittae + 10db Boraras Maculatus + 6db New bee (ez lágyvizes)


Ez már viszont nem vált be:

- 4db endler guppy + 6db neonhal + Red cherry garnélák (az endlerek elveszik a kaját a többi elől és mindenkit baxtatnak. Az endlerek és a neonok pedig együtt felzabálják a fiatal 1 miliméteres kis garnélákat).


A Normani hal egy nagyon rendes, őt bármelyik kis hallal össze lehet rakni, ő csak a víz tetején úszkál, és nem zavar senkit, még a nagyon pici boraras halak mellé is jó, és a garnélák is szaporodnak mellette, nem eszi meg a piciket. Ez a hal néha kiugrik a (nyitott) akváriumból.


Próbából volt 3db kalászhalam is. Azt nem jó összerakni Boraras halakkal, mert ugyan nem bántják őket, de a kalászhalak ott főnökösködtek középen, a borarasok pedig alul bújkáltak előlük, így ez nálam nem vált be.


Kalászhalakat lehet tartani külön egy kisebb csapatban, szerintem 8-10db-ot.


Lehet rakni mindegyikbe 2db törpeszívóharcsát ha algásodik az akvárium, mert az mindenki mellett jól megvan.


Ezeket tudtam mondani ezzel kapcsolatban.

2011. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amanda lazac még amit kihagytam, az is volt nekem, hát az olyan kis paragép, túl félénk és mondjuk pont emiatt összeállt tulajdonképpen az összes kis hallal egy rajba, és mindig ment a többiek után, de valahogy nekem ez a hal nem tetszett kinézetre sem, és őt kihalászni is nehéz, mert inkább megöli magát, csak ne halászd ki, szóval nagyon el tud bújni olyankor, még a kavicsba is beásná magát inkább minthogy megfogd.
2011. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%
mármint helyeseben akik aksinak hivják hiszen az akksi 2K
2011. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
előző te se vagy 100.. am én csak garnélákat tartok 54 literben, ha halat tartanék akkor csak páncélosharcsát v törpe szívóharcsát. A többi nem jön be:D
2011. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

11:46

Az biztos, hogy nem vagyok 100, de te se :D

2011. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyébként, meg nem tökmindegy nektek, hogy ki hogy hívja?

És bár eddig akvinak hívtam, de ezentúl én is aksinak fogom hívni.

2011. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát de most komolyan... én is akvinak hívom, de ebben a kategóriában azért ki lehet találni a szerény értelmi képességekkel bíró egyéneknek is, hogy az aksi, akksi, és akkkkkksi az valószínűleg az akvárium.
2011. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
hable am nem is neked írtam ne mind1...
2011. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nekem irtad de az akvárium az aksi az akkumulátor meg akksi. aki ezen izél hogy aksiban nem lehet halat tartani mert áram van benne az gyökér
2011. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Salx Narval ***** válasza:
Ha még megvannak a parázslazacaid kedves Hable, tegyél mögéjük sötét hátteret és tőzegkivonat is mehet a vízbe.Igazi szépségük csak akkor mutatkozik meg, ha sötét enyhén savas és lágy vízben vannak.Fontos számukra a dús növényzet mellett az úszótér és egy kicsit nagyobb raj az előírt 8-10 db -nál.Természetesen 20-25 db nem tartható50 literben.Csodálkoztam, hogy nem tetszettek ezek a gyönyörű halacskák, tény ,hogy világos helyen, kis rajban, esetleg nagyobb halak társaságában jelentéktelennek, fakónak tűnnek és bizony félénkek is.SN.
2011. jún. 20. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!