Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes most halat venni vagy...

Érdemes most halat venni vagy várjak?

Figyelt kérdés
Panelben lakunk, egész délután idesüt a nap, az akvárium vize beállt 27 fokosra, de most a héten hűvösebb volt, esős idő. Megnézem majd akkor is milyen lesz ha melegebb lesz az idő. Vegyek most halat vagy ne kockáztassak? Mennyit bírnak ki? A kiszemelt példányok: Amanda lazacok, törpe szívóharcsák és Red Cherry garnélák. Úgy olvastam hogy a redek és az Amandák 28 fokig bírják, de mi van ennél magasabbra megy a hő? Mennyit bírnak még kb.? 54 literes az akvárium. Agusztusban elutazok 10 napra így nem biztos hogy édesapám tudná bármilyen módon hűteni, főleg hogy csak este ér haza. Szerintetek?
2011. jún. 19. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerelj fel egy PC ventilátort, az hűt 1-2 fokot, vagy ragd árnyékosabb hejre, vagy rakj mellé valami nagy falemezt hogy ne susse annyira a nap, és hűtheted úgy is hogy tejfölös dobozba,vagy hasonló dologba, vizet teszel, és berakod a fagyasztóba, aztán egy idő után kiveszed, berakod, és hűti. Az RC jó választás, sok sikert a hal és garnélatartáshoz!
2011. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Ismerem ezeket a módokat, bár ez a PC ventilátoros dolog nekem kicsit sok, ráadásul ha hangos nem tudok tőle aludni mivel az akvárium a szobámban van ami pedig nagyon kicsi. Én is a fagyasztott dolgos hűtésre gondoltam, csak ha nem leszek itthon, nem biztos hogy kivitelezhető lesz. :D
2011. jún. 19. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:

A Red Cherry garnélák bírják a 30 fokot simán, igénytelen állatok. Szerintem az amandáknak is bírniuk kell.


A törpe szívóharcsák azok olyan 27-et bírnak csak, és könnyen megdöglenek a melegtől.


Mért nem veszel egy PC ventillátort, aztán egy 9 voltos adapterre bekötöd, hogy csináljon egy állandó hűtést a fejük fölött?


Ha pesti vagy, tudnék neked adni ingyen Red Cherryt-t, mert abból már sok van és abba az akváriumomba is van, amibe nem is raktam, és már kezd elegem lenni hogy mindenhol megjelennek, és a végén még a yellow garnélákkal is össze fognak párosodni. Abból az akváriumból mindig szedek ki párat, de valahogy mindig újranőnek és sosem sikerül megtalálnom az összes pirosat :/

2011. jún. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul gyáritetős az aksi, azt meg nem szívesen barmolnám szét. :S
2011. jún. 19. 18:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a PC-s lenne a legjobb megoldás, de valószínű nem tudnám kivitelezni. :S Akkor lehet úgy csinálom hogy először a Redeket, majd az Amandákat telepítem be később pedig ha nem lesz ilyen meleg akkor a Törpe szívóharcsákat! :) Sajna nem Pesten lakok hanem Debrecenben! Pedig szívesen fogadtam volna őket! :)
2011. jún. 19. 18:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem hangos a venti hogyha nem kap 9 voltot, csak mondjuk 6-ot, akkor úgy már semmi hangja nincs.
2011. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!