Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Molly és guppi? Jó így?

Molly és guppi? Jó így?

Figyelt kérdés
Egy 20 literes akváriumba szeretnék úgy 4 szivárványos guppit és 4 feketet mollyt.Melegíteném a vizet,úgy ovlastam hogy a guppiknak 26°C-s víz kell,a mollyknak meg 24°C-tól jó. Úgyhogy gondolom a 26°C megfelel.És a guppi és a molly nem fogja egymást bántani?Azt tudom hogy van amikor a mollyk bántják egymást.Csak hogy biztos legyek,összelehet tenni őket?
2011. jún. 23. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A mollynak 150 literes akvárium kell, a guppiknak pedig 40-50. Ekkora helyen esetleg egy hím bettát tarthatsz, de neki is visítva elég. Inkább egy 30 litereset kell venni a számára.
2011. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tegyél mögé egy 0-t, 200-250 liter már meg lehet csinálni jó kis elevenszűlős akváriumnak.

20 literben nem hogy elevenszülőt, egyáltalán halat se nagyon tarthatsz.

2011. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát,lehet hogy elszámoltam magam...Eddig békeséségben megélt abban az akváriumban 2neonhal meg egy algaevő.
2011. jún. 23. 15:22
 4/14 foxicom ***** válasza:

A NEON CSAPATHAL!!!!!!!!!

MINIMUM NYOLCAT LEHET BELŐLÜK TARTANI!!!!

AZ ANCINAK(algaevő) MINIMUM 90l KELL!!!!!!!!!!!!!!

sürgősen add oda valakinek azt a 3 szenvedő halat!!

2011. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
szerintem egyáltalán nem szenvednek,de amúgy el szeretném ajándékozni őket.És ami van nekem algaevő az k 10 cm, nem hiszem hogy 901et kéne belőle tartani...
2011. jún. 23. 15:38
 6/14 anonim ***** válasza:

Úgy értette, hogy 90 literben tartható. Nem bántja a szemed egy 10 centis hal egy olyan kicsi akváriumban?

Vagy szerinted a kutyákat is kalitkában kell tartani, mert úgy nem mászkálnak el és mindig szem előtt vannak?

Szerinted élet az nekik, hogy másodpercenként megfordulnak, mert odaértek a másik oldalra? Fér ebbe egyáltalán szűrő, fűtő, növények? Tudod, hogy az, hogy nem tartod be a fajokra jellemző minimális helyigényeket, durva állatkínzásnak minősül?

Tudod-e, hogy ilyen kis helyen pillanatok alatt felgyülemlik az ammónia, ami fizikai fájdalmat okoz a halaidnak?

Tudod-e, hogy nem tudják kifejezni a szenvedésüket?

2011. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
amúgy, mondtam már hogy lehet hogy elszámoltam magam,mert ez nem olyan kicsi akvárium, és ahogy most nézegettem 20 literes akváriumokat(mert zavart hogy szerintetek olyan picike)talátlam egyet,ami igazán kicsi,és ha az 20 literes, akkor az enyém sokkal több annál.van az akváriumomban egy csomó kő meg kagylók,agy hatalmas kő,a levegőztető is beelfér...Szerintem én nagyon elszámoltam akkor valamit.Nem tudom,nekem mindenhogy 20 liter jön ki,de elég nagy akvárium(szerintem) ha léritek megadom a méreteit,de a halakat amikor tisztítok alig lehet megfogni mert csak 'szaldoznak'jobbra balra,de mondom ha kéritek leírom a méreteit!
2011. jún. 23. 16:52
 8/14 A kérdező kommentje:
hát újra átszámoltam,és most 20.25 jött ki.Megnéztem egy másik oldalt,ilyen kalkulátoros, ott is ugyanazokat a méreteket adtam meg, és ott 20.3
2011. jún. 23. 17:07
 9/14 anonim ***** válasza:

Az szép.

Ennek a videonak a végén -00:18 nál van szó arról, hogy ezeket a szabályokat bevezetik az állatvédelmi törvénybe.

30 liter alatt semmilyen talat nem tarthatsz.


[link]

2011. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
h
2011. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!