Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Art a halaknak? 1. ha szologyo...

Art a halaknak? 1. ha szologyokeret (kiaztatott, kifozott, lekefelt) rakok az akvariumba, az nem roncsolja a vizet, es ezaltal a halakat? (mikor el kezd rothadni) =>?

Figyelt kérdés

2. ha fa agat is tennek az akvariumba az sem roncsolja a vizet, es a halakat? (ha nem, akkkor mien agakat ajanlotok? )

Lattam kepeken, es videokon, hogy nagyon szepek igy az akvariumok, de azt hiszem, hogy azok vasfak?


2011. jún. 30. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában vasfát és Mangrove-gyökeret szoktak betenni, azt is jól le kell forrázni, mert nekem pl. még mindig enyhén színezi a vizet.

Szőlőgyökérről én azt olvastam, hogy lehet tenni akváriumba, de azért várj még, mindjárt jönnek a profik és megmondják :D

2011. jún. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szőlőgyökér nagyon tartós dekoráció az akváriumban, én is használom már évek óta.

Kifőzni mondjuk nem jó, az megrövidíti az életét, csak le kell forrázni. Így is évekig fogja bírni, tehát azért nagyot nem hibáztál. Az viszont fontos, hogy 2-3 évig permetszermentesnek kell lennie előtte, mert sokáig tárolja a káros anyagot.

Fűzfaággal is próbálkozhatsz, de az fele annyi ideig sem bírja. Ha látod, hogy rohad, ki kell venni. (Egyébként a szőlő nem fog elkezdeni rohadni, ha beteszed, nálam 1 év után is teljesen masszív a külső réteg, viszont nagyon alaposan le kell tisztítani előtte, a háncsból semmi nem maradhat.)

A fűznél tartósabbak még a gyümölcsfák gyökerei. Náluk is nagyon fontos a vegyszermentesség.

2011. jún. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor csak a szologyokeret tegyem be?
2011. jún. 30. 10:31
 4/5 gfero ***** válasza:
a szőlőgyökér tartósabb de tehetsz belé gyümölcsfa gyökeret,ágat is csak ha észreveszed hogy rothad szed ki.még tartós az akácfagyökér.ha beáztatod egy pár napig csersavba por ami kapható a gyógyszertárba tartósabb lesz a fa.
2011. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat
2011. jún. 30. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!