Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumaitokat milyen...

Az akváriumaitokat milyen vízzel töltitek fel? Sok helyen olvastam hogy nem lehet csap vízzel, és ha nem miért?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
ez butaság...az a lényeg,hogy ha már megvan töltve az akvárium és kiakarod takarítani akkor vagy a szűrőt ne takarícsd ki vagy a víz egy részét (kb az egyötödét) hagyd benne mert a halaknak teljesen máslesz a víz és ebből baj lehet... én életemben mindig is csap vízzel töltöttem meg, hisz mivel mással töltenéd meg? annyit tegyél,hogy ha zacskóba hazahozod a halat azt a vizet is öntsd bele az akváriumba amiben hoztad a halat.
2011. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :D
2011. júl. 1. 19:11
 3/6 A kérdező kommentje:
meg is tettem :)
2011. júl. 1. 19:27
 4/6 gfero ***** válasza:
ha részleges vízcserélőr beszélünk akkor lehet csak pihentesd 1 napig vagy használj vízelőkészítőt .ha új akváriumról beszélünk akkor mielőtt beleteszed a halakat 3 hétig kell hogy üresen járjon meddig a lebontó baktériumok elszaporodnak.csapvizet abban az esetben nem lehet használni egymagában csak vegyítve ioncserélt vizel vagy tiszta esővízzel ha olyan halaid vannak amik igénylik a savas lágy vizet bár ha nagy városban laksz az esővízzel kell vigyázni mert elég szennyezett
2011. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet csapvízzel, csak nem azonnal, hanem 1 napig pihentetni kell. Tehát egy vödörben állni hagyni. Ez idő alatt elillan a klór, illetve kiegyenlítődik a hőmérséklet.

Vannak lágyvizes halak, nekik ahogy gfero mondta, nem jó a csapvíz, értelem szerűen lágyabbra van szükségük.

2011. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm...most ez új akvárium lesz,neonhallal
2011. júl. 2. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!