Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Olvastam, hogy sózással...

Olvastam, hogy sózással vissza lehet szorítani az algásodást. Ez igaz az ecsetalgára is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor a tengervíz miért algásodik?
2011. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tengervízi alga az szerintem más téma, mint az édesvízben élők.
2011. szept. 27. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
húúú, ecsetalga esetén én nem állnék neki ilyesmikkel kísérletezni, azonnal kivenném, amire már rátelepedett és úgy tisztítanám le. Minnél tovább van ott valamin annál erősebbek lesznek a "gyökerei" és annál nehezebb lesz kiírtani később.
2011. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem könnyű vele elbánni, de még nem sok van és nem is régóta. Muszáj voltam megbolygatni a külső szűrőmet, mikor beleraktam még a bio töltetből. Remélem sikerül visszaszorítani, gondoltam a só hátha besegít...
2011. szept. 27. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy Microsorum brakkvizben nálam, szép? :D

[link]

2011. szept. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:

Ez az egész só az alga ellen dolog hülyeség. Az ecsetalga akkor jelenik meg, amikor megfelelőek lesznek neki az életfeltételek, és ha ez megváltozik, el is tűnik. Más kérdés, hogy ez általában ammóniaszintet jelent, amit elég nehéz 0-ra redukálni. Ha nagyon új a szűrőben a töltet, akkor lehet hogy pár hét alatt magától eltűnik. Addig is lehet kicsit gyakoribb vagy erősebb vízcserével próbálkozni, vagy mikroelemeket adagolni a növényeknek, a látványos algacsomókat meg lesikálni.

Nekem anno rengeteg problémám volt az ecsetalgával, és a külső szűrőm beszerelése után egyszerűen eltűnt. Azóta csak akkor jelenik meg, ha hanyagolom az akváriumot.

2011. szept. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!