Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az ablak mellett van az...

Ha az ablak mellett van az akvárium az befolyásolhatja az akvárium túlzott algásodását?

Figyelt kérdés
Vagy a nyári hő miatt jobban szaporodik az alga? Kicserélem a vizet és rá egy hétre megint nő én pedig megint mérges vagyok. 120 literes, nincs benne fa, estére rakok világítást.
2011. júl. 8. 00:30
 1/5 Falun ***** válasza:

ha közvetlen napfény éri az akváriumot ész algatelep lesz.

estére én kikapcsolom a világítást.

javaslom hogy az aksit úgy helyezd el hogy közvetlenül napfény ne érje.

2011. júl. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tegyél egy fekete fotokartont háttérnek az akvárium mögé.

Az ablak és az akv közé :)

2011. júl. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
A meleg nem annyira. A fény igen. Minél erősebb a fényed, annál kevesebb ammónia kell a vízben az algásodáshoz. Tehát egy viszonylag sötét akvárium úszhat a halszarban, akkor is algamentes marad, míg egy normális világítás esetén szükség van egy jó szűrésre. A fény szempontjából a napfény sem különleges, nem algásít jobban mint a fénycsövek, csak nehezebb szabályozni a mennyiségét. A világítást ne estére kapcsold be, nappal kell annak mennie. Simán okozhat erős algásodást a túl hosszú fényes időszak is. A növényeknek is a sok fény a jó. A halaknak pedig a tiszta víz. Ha sok fény mellett algamentes az akváriumod, az azt jelenti, hogy jó a szűrésed és boldogak a halaid. Tehát az optimális megoldás a problémádra a heti rendszeres vízcsere és egy jó biológiai szűrés.
2011. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Noti75 ***** válasza:

hát, önmagában az, hogy az ablak mellett van, nem befolyásolja, inkább az, ha azon az ablakon sok fényt kap. :)

nem szabad, hogy folyamatos napfénynek legyen kitéve az akvárium (ha csak nem direkt az algatenyésztés a cél). inkább helyezd át és megoldódik a problémád, mert így elég szélmalomharc lesz ez.

a "kicserélem a vizet" ugye nem arra vonatkozik, hogy teljesen lecseréled? mert azt nem fogják jónéven venni a bennlakók... (bár nem írtad, hogy mik vannak benne)

estére minek világítás? a halak is szeretnek ám aludni, úgy meg nem könnyű, ha folyamatosan belevilágítanak a szemükbe.

2011. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aranyhalakat tartok este alatt pedig nem azt értettem, hogy egyfolytában megy a világítás hanem csak 20:00 óráig.
2011. júl. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!