Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az 50%-os vízcserét ki lehet...

Motoregér00 kérdése:

Az 50%-os vízcserét ki lehet váltani aktívszenes szűréssel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 07:50
 1/7 Falun ***** válasza:

nem...


a részleges vízcserére szükség van!

2011. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmi közük egymáshoz, az aktív szén nem sok mindent kezd a nitráttal.

Ha kezelés után gondolod, szintén nem.

2011. júl. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem. A lustaság fél egészség, de még egy jó külső szűrő mellett is illik legalább 2 hetente vízcserét csinálni. Sőt igazából bármilyen állatot tartasz, nem csak halra gondolok, szerintem mindet kell valamilyen időközönként takarítani. Talán a nagy pókokat nemannyira, azt nem tudom :)
2011. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Platypus ***** válasza:

Speciel az aktívszén kezd valamit a nitráttal. Nem válogatós anyag, mindent megköt. Más kérdés, hogy hetente egy vödörnyi kéne ahhoz, hogy kiváltsa a vízcserét, és akkor sem lenne igazi, mert nem csak a nitrátot, de a mikroelemeket is kiszedné válogatás nélkül, és elképzelhető, hogy a vízkeménység is ingadozna tőle ilyen mennyiségben.

De nem elég egyértelmű, mire gondolt a kérdező. 50%-os rendszeres vízcserét csak növényes akváriumokban végzünk. Normál akváriumban ez alkalmi kezelés valamilyen vízproblémára. Az utóbbi esetben lehet alternatíva az aktív szén, de ez a problémától is függ, lévén a vízcsere azonnali megoldás, a szén meg lassan hat.

2011. júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én ezt úgy értettem hogy valamilyen gyógyszeres kezelés után.
2011. júl. 8. 12:17
 6/7 Platypus ***** válasza:
Gyógyszeres kezelés után az a legjobb, ha mindkettőt használod. A vízcserét is és a szenet is. A vízcsere kell, hogy a gyógyszer nagyja ne mérgezze tovább a hasznos bacikat, az aktív szén meg azért, hogy a maradványait is eltávolítsa. Önmagában az aktív szén nem elég.
2011. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket!!!!
2011. júl. 12. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!