Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki tud tuti hűtés akváriumba?

Noti75 kérdése:

Ki tud tuti hűtés akváriumba?

Figyelt kérdés

gondolom így nyáron nem vagyok egyedül a problémámmal, melegszik az aksi vize. nálam már 28 fok fölé ment, ami nem túl jó hosszútávon.

most arra gondoltam, hogy mivel aktuális a vízcsere, hűtott vizet áramoltatok be. viszont nem vagyok biztos benne, hogy ez jó ötlet. hiszen azért nagy víztömegről lenne szó (100 literes aksiba, 25-30 liter víz lenne cserélve). szóval lehet-e ennek valami hátulütője? (úgy értem, a halakra nézve) tehát jelenleg 28-29 fokos vízbe kerülne aránylag nagy tömegű, 6-7 fokos víz. (persze vékony csövön beáramoltatva, nem egyben a nyakukba zúdítva :D)


másik kérdésem, hogy ez ugye leve csak alkalmi megoldás lenne (már ha jó ötlet egyáltalán), mivel lehetene folyamatosan hűteni az akváriumot. valami jó kis tuti módszer, amivel 25-26 fok körül lehetne tartani. (padlástérről van szó, tehát nyáron igen meleg a szoba levegője)


2011. júl. 10. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
tedd be a fagyasztóba xD
2011. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

vegyél egy ilyet:

[link]

és olyan 24-25 fokos is lehet az akvárium.

2011. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

aha, érdekes lenne egy 100-150 kilós akváriumot ki-be pakolászni a fagyasztóból... :D

vagy lefagyasztom őket és majd ősszel, ha "csitul" az idő kiveszem? :D

2011. júl. 10. 12:14
 4/16 A kérdező kommentje:

nem tudom, ezek a ventilátorok mennyire hatásosak. én tegnap egy naggyal fúvattam órákon keresztül (valahol, olvstam, hogy az is jó) de nem igazán láttam hatását.

ezek a kicsik meg túl drágák ahhoz, hogy megvegye az ember aztán vagy jó vagy nem...

esetleg valaki használ ilyeneket?

2011. júl. 10. 12:25
 5/16 anonim ***** válasza:
Hol fújattad a víz felszínét vagy az akvárium oldalát??
2011. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én jégkockákat szoktam bedobálni nekik, Ők meg tök boldogan tologatják meg csipkedik :DD
2011. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De amúgy a pc ventiket is szokták ajánlani de az ugyan az mint amit linkeltem csak ami a linkben van az nagyobb.
2011. júl. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

az aksi oldalát fújta, az üveget.

asszem itt olvastam, hogy beválhat, de nem vettem észre komoly változást.


ez a jégkockás dolog jó lehet, csak gondolom marha sok kéne 100 liter vízhez, hogy valóban 4-5 fokot lehűtsön.

de kipróbálom, hátha csak én gondolom rosszul és pár darabnak is van hatása... :)

2011. júl. 10. 12:43
 9/16 foxicom ***** válasza:

Nagyon is lesz hatása!

A jégkocka körül hirtelen csökken a hőmérséklet, ami se a halaknak, se a növényeknek nem jó!!

2011. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A tetejét fújassad csak ne erősen. Mert így közvetlenül éri a vizet. Ne fodrozza nagyon és így lehet hogy többet érnél el vele.
2011. júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!