Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki tud tuti hűtés akváriumba?

Noti75 kérdése:

Ki tud tuti hűtés akváriumba?

Figyelt kérdés

gondolom így nyáron nem vagyok egyedül a problémámmal, melegszik az aksi vize. nálam már 28 fok fölé ment, ami nem túl jó hosszútávon.

most arra gondoltam, hogy mivel aktuális a vízcsere, hűtott vizet áramoltatok be. viszont nem vagyok biztos benne, hogy ez jó ötlet. hiszen azért nagy víztömegről lenne szó (100 literes aksiba, 25-30 liter víz lenne cserélve). szóval lehet-e ennek valami hátulütője? (úgy értem, a halakra nézve) tehát jelenleg 28-29 fokos vízbe kerülne aránylag nagy tömegű, 6-7 fokos víz. (persze vékony csövön beáramoltatva, nem egyben a nyakukba zúdítva :D)


másik kérdésem, hogy ez ugye leve csak alkalmi megoldás lenne (már ha jó ötlet egyáltalán), mivel lehetene folyamatosan hűteni az akváriumot. valami jó kis tuti módszer, amivel 25-26 fok körül lehetne tartani. (padlástérről van szó, tehát nyáron igen meleg a szoba levegője)


2011. júl. 10. 11:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Jajj. Annak, hogy az üveget fújod, semmi értelme, ott minimális a hőleadás. Azért kell a vízfelszínt fújni, mert a párolgás viszonylag nagy hőelvonással jár. Ez olyan, mint amikor a leves felületét fújod, a lábasnak szerintem még senki nem esett neki oldalról :)

A 10ezer forintos link butaság, egy pc venti egy adapterrel kijön olyan 3000 Ft-ból.


A másik ötleted, miszerint hideg vizet vezetsz be, szintén nem jó, legalábbis nem olyan hideg vízzel. Léteznek olyan megoldások, hogy egy vékony csőkígyót vezetsz át egy hőleadón, amit szintén ventillátorral fújsz. Ez néhány fokkal hidegebb vizet eredményez, lassan, nem olyan hirtelen, mint az a jeges víz. A hősokktól könnyen elpusztulnak a halak. A jégkocka bedobálása a kis mennyiség miatt általában nem halálos, de egyáltalán nem jó.

2011. júl. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

aha, értem. én így olvastam ezt a ventilátoros dolgot, azért próbáltam így, de való igaz, nem sok hatása volt. :)

akkor most kipróbálom a vízfelszínes módszert. :) így utólag már valóban logikusnak tűnik, hogy annak nagyobb hatása lehet.


kicsit ódzkodtam én is ettől a "hirtelen nagymennyiségű hideg víz" dologtól, mert elég sokkolónak tűnt. :) de akkor jó, hogy rákérdeztem, még mielőtt hülyeséget csináltam volna.


tavaly nyáron még nem volt akváriumom, télen meg nem volt ilyen gondom, így aztán most szembesülök először ezzel a problémával. ez a csövön át keringetős dolog megfontolandó. lehet megpróbálok összehozni valamit. hosszútávra mindenképp kell valami megoldás a ventilátorozás helyett. :)

2011. júl. 10. 15:36
 13/16 anonim ***** válasza:
Tedd egy hokedlire a ventit, h magasan legyen, és rakd közel az akvihoz :)
2011. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Falun ***** válasza:

nekem egy 250-es aksiban 2 pc venti van.

egy adaptert 1500forintból vettem a pc venti darabja 350Ft volt.

2011. júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én 12 centist vettem az nálunk 1200 Ft.

Az adapter meg 2500 Ft volt.


De valamikor régen láttam 500-ért is kínai piacon, csak az messze van tőlünk.

2011. júl. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat/tanácsokat! ezt a pc ventis dolgot megfontolom. asszem van is a padláson régi asztali gépem. (illetve biztos, hogy van, az nem biztos, hogy benne van/működik a venti)
2011. júl. 12. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!