Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tölgyfalevél mehet akváriumba?

Könnyező kobra kérdése:

Tölgyfalevél mehet akváriumba?

Figyelt kérdés
Szép,egészséges fán kiszáradt levélről lenne szó.
2011. júl. 19. 18:00
 1/8 gfero ***** válasza:
27%
persze 1 szál rozsával és egy pár szegfűvel nagyon szépen nézne ki.
2011. júl. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na de most komolyan!
2011. júl. 19. 18:36
 3/8 gfero ***** válasza:
70%
tehát a tölgyfalevél nem dekórnak való szokták használni 1-2 hetente 1 levelet ha ki van száradva jól a víz savasítására de én még nem próbáltam ki.és még jó egy nagyon kicsit összemorzsolni mert szeretik a harcsák de én biztos nem adnék nekik csak ha megbízható helyről volt begyűjtve.
2011. júl. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


Egy biotóp akváriumot szeretnék készíteni,és ahoz lett volna dekornak.

2011. júl. 19. 18:41
 5/8 gfero ***** válasza:
csak ha akarod használni előtte forrázd le a harcsák mellett még a garnelák is szeretik.
2011. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben leforrázom őket.
2011. júl. 19. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet használni, persze. Nincsen annyira jó, mint a tebanglevél, de azért használható. Én úgy szoktam, hogy leforrázom, kiszárítom és elteszem. Aztán a "megfelelő adagokat" bedobálom, 1-2 napig úszik, aztán lesüllyed. Le is súlyozhatod. A garnélák csak akkor nyúlnak hozzá, ha már bomlik. Ez olyan 2 hét szokott lenni. Onnantól még egy hét mire megeszik, vagy több.
2011. júl. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi már berendeztem az akváriumot.


Olyan lett mint valami erdős területen áthaladó folyó.


Van benne egy kiszáradt fának a tuskólya,egy rakat szőlőgyökér,egy pár darab tölgyfalevél,jávai moha,anubias stb.


Az aljzat pedig szürkés kvarchomok,kissebb és nagyobb kavicsok,fekete terméskő darabok.

2011. júl. 20. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!