Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valóban még egy nőstény lenne...

Valóban még egy nőstény lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

1 nap különválasztás után visszaraktam a ramirezi nőstényt, ám a hím kb. 10 perc után megint elkezdte kergetni. Ha két nőstény lenne, akkor jobban megoszlana a hím figyelme, de a 2 nőstény nem támadná egymást?

Az akvárium 72 literes, 500 L/h biolabdás belsőszűrő, 10 fekete és 6 vörös neon valamint ez a gyönyörű rami pár, ami 2 hét alatt már kétszer is ikrázott... Búvóhelyként 2 fél kókuszdió illetve egy nagy vasfa szolgál, ami alatt át tudnak úszni. Növények: 6 tő valizniére + 1 enchidorus.

A víz ált. 28 celsius fokos +/- 1 fok. Nk 12 karbonátkeménység 8. Ph kicsivel 7 felett (lehet ezért ették meg az ikrákat?)

Válaszokat köszi előre is! Remélem ezután meg tudom majd oldani a problémát!


2011. júl. 20. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem könnyű, nekem nem balhéztak így. A ramik jól be szoktak állni párba, és nem olyan gyakori az ilyen agyon hajszolás.

Tény, hogy a törpesügereknél 1 hímre kb. 3-4 nőstény az ideális, de a Ramik nem teljesen úgy viselkednek, mint az apisto.-k, tekintve, hogy nem azok.

Nem biztos, hogy teljesen megoldódna a helyzet több nősténnyel.

Egyrészt a nőstények is rivalizálnak egymással, ez még nem olyan nagy gond, általában tisztázzák az erőviszonyokat, lesz egy alfa nőstény, és ennyi.

Az alfa nőstény, és a hím között (ha most is balhé van) nem biztos, hogy teljesen megszűnne, bár tény, hogy valószínűleg sokat javulna a helyzet.

Viszont van itt egy nagyobb probléma. Már 1 párnak is elég szűkös a hely, mert erősen territoriálisak. Ha beteszel még 2 nőstényt, azoknak mindegyiknek külön-külön bújkáló kell, valami, ami az övé lehet, az adott akvárium résszel együtt, ahova elhúzódhat a hím elől.

72 literben nehezen elképzelhető, hogy 4 Raminak megfelelő nagyságú territóriumot tudnál biztosítani.

Mondanám, hogy 1 plusz nősténnyel meg lehetne próbálni, de közel sem garantált a siker.

Ha hasonló méretű Apistogrammákból indulok ki, 1 hím 50 liter, + 3 nőstény, fejenként 30 liter az ideális kb.

Persze mellettük lehet más is, ami nem territoriális, de a sügerek helyigényesek.

2011. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Holnap felhívom a boltot, hogy van e esetleg még pillangó sügér. Szerintem annyira nem vészes ez az alapterület, de sajnos amíg a fősulit végzem nincs pénz nagyobb akvira.

Ha jól meglesznek az új nősténnyel, akkor nem piszkálom őket, ha meg nem akkor mind3at elajándékozom, bár sajnos tényleg törődő és hozzájuk értő gazdát nehéz találni, főleg itt vidéken...

2011. júl. 20. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!