Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Férges lett az akváriumom és...

Férges lett az akváriumom és csak 2 halam maradt. Mit csináljak? A részletek lent vannak.

Figyelt kérdés

Ezt a két plattit átraktam egy kis 8 literes akváriumba, amíg a nagyot kifertőtlenítettem.

Az lenne a kérdésem, hogy most itt van ez a 2 hal, ammiket egy férges vízből szedtem ki. Már egy hete élnek, semmi bajuk, de én mégis aggódom, hogyha visszaraknám őket a nagy akváriumba, akkor miattuk ismét leférgesedne az akvárium...

De én mégis úgy érzem, hogy ők nem lettek férgesek, hiszen már akkor ők is elpusztultak volna...

Nem tudom mit csináljak... Félek, hogyha visszarakom őket a nagy akváriumba, akkor újra férges lesz az akvárium...

Szerintetek visszarakjam őket?? Ti mit csinálnátok?

(lehet, hogy hülye kérdés, de nem tudom mit csináljak...)


2011. júl. 24. 16:42
 1/9 A kérdező kommentje:
és még azt elfelejtettem, hogy egyszer már férges volt a víz, utána kitakarítottam az akváriumot, és vissza a raktam a halaimat a vízbe, és akkor lett ismét férges... Most tartok itt a kérdésnél.
2011. júl. 24. 16:45
 2/9 anonim válasza:

Adj féreghajtó kúpot a halaknak, attól jobb lesz :)

Am. szerintem rakd bele, ha férgesek, amugy is meghalnak, ha nem akkor meg az akvárium sem lesz olyan...

2011. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mondjuk igaz :) Ha férgesek lennének, már régen elpusztultak volna... Lehet, hogy csak azért csináltam belőle ekkora gondot, mert félek, hogy újra suvickolhatom az akváriumot, meg hogy ismét elpusztulnak a halaim:) köszi:)
2011. júl. 24. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Őőőőő...az még nem jutott eszedbe, hogy kezelni kellene gyógyszerrel az akváriumot??
2011. júl. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
Milyen féreg egyáltalán? Planária? Vagy kopoltyúféreg? Leírnád pontosabban? Amúgy meg JBL gyradol vagy fenbendazol a megoldás, a féregfertőzésektől csak gyógyszeresen lehet megszabadulni.
2011. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De eszembe jutott, voltam is az állatkereskedésbe, csak már ez az állatkereskedés is olyan, hogy már az állatokat is megszüntették, már csak halakat lehet venni... Úgyhogy még az is lehet, hogy bezáratják ha nem megy jól az üzlet... :( Nem sok mindent lehet kapni...

Amúgy nem tudom milyen férgek voltam :( Utána néztem a neten is, de pontosan nem tudtam meg.


Kicsi jól látszódó fehér férgek voltak az üvegen. Én kopoltyúféregre gyanakodtam, de nem voltam benne biztos :S

2011. júl. 24. 18:35
 7/9 A kérdező kommentje:

AMúgy lehet, hogy tényleg planária volt :\

Arra hasonlít a legjobban...

2011. júl. 24. 18:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ott más gond is lehetett, mert magától a planáriától tuti nem pusztulnak a halak. Ártalmatlanok.

Viszont leginkább túletetésnél bírnak elszaporodni, ami már inkább veszélyes dolog.

2011. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... D szerintem tuti, hogy nem etettem túl a halakat. Mindig figyeltem, hogy mennyit adok nekik, és pár perc alatt mindig elfogyasztották... De már mind1 :((
2011. júl. 25. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!