Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpeharcsákat tartok és meg...

Törpeharcsákat tartok és meg akarom tudni mivel tehtem őket igazán boldoggá. Szeretik a búvóhelyet meg az akadót, de meg akarnám tudni mokor ellik, ívik? Stb.

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
vegyél horgászboltban fagyasztott szúnyoglárvát fagyasztott halat szárított halat
2011. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ilyet?


[link]


Hároméves korában ívik elõször, nálunk általában májusban, de az Egyesült Államok melegebb éghajlatú déli területein a nyár folyamán többször is.

2011. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi de még szeretnék olyat is ho milyen környezet kell ? mennyit egyen egészséges legyen meg stb
2011. júl. 25. 16:32
 4/10 Platypus ***** válasza:
Kell nekik egy jó erős külső szűrő, ez megfelelő áramlást csinál és tisztán tartja a vizet, ami ilyen falánk halak mellett nagyon fontos. A boldogságukhoz első sorban tiszta, ammóniamentes víz kell. Annyit kell enni adnod nekik, amit szinte azonnal benyelnek. Ha nagyobbak 10 centinél, akkor hetente 1-2 napot koplaltatni érdemes őket. Az alap kajájuk vegyes fagyasztott legyen, ezt kiegészítheted friss haldarabokkal, ez ne csak hús legyen, hanem belsőség is, de alaposan megmosva, ne vérezze össze a vizet. Vagy kishalak egyben. Kaphatnak rendes húsféléket is, ott is inkább a belsőség jó, máj, szív, ilyesmik. Néha adhatsz nekik párolt zöldséget is, sok horgász fogott már kukoricával törpeharcsát.
2011. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszke

még annyit hagy kérdezzek milyen halakkal lhet össze rakni

és milyen növény kell nekik

2011. júl. 26. 09:25
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Növények: Bármi ami megmarad;)

Más halakkal: Guppi, és akkor ne kell neki kaját adni egy ideig....


Más halakkal ne tartsd.

2011. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

Növények: Hólyagos vízikehely, Anubias fajok. Kicsi a fényigényük, nehéz őket szétszedni. Ha ezek nem maradnak meg, akkor semmi.

A társítás attól függ, mekkora helyen tartod őket. Az alkalmas fajok egyike sem kicsi, több100, akár 1000 literes akváriumban szabad csak gondolkodni. Alkalmas lehet pár naphal, csapó sügér, kisebb(de ahhoz elég nagy, hogy a harcsa szájába ne férjen) kárászok, bodorka.

2011. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá, hogy ez egy nagyra növő, vad, ragadozó (mindenevő) halfaj. Olyan 150 liter, amiben eltartható 3-4 db, de boldogok itt sem lesznek, beakvarizálatlanok. Az ívás csak tavasszal, felmelegedéssel indul be, akváriumi körülmények között nem fognak. Mindenképpen homokos aljzatra van szükségük, a kavicsot nehezen viselik. Az etetést leírta Platypus, kevés zöldséggel még kiegészítheted (borsó, kukorica, búza).
2011. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én mint horgász azt mondanám hogy egy vödörben is elélnek ha van nekik oxigén ezek olyan halak amit minden horgász útál mert mindent megeszik

én egy nap fogtam pellettel és rá fél órára villantóval is(a villantó nagyobb volt mint a hal)

2011. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

és ezek konzerves kukoricán simán megélnek de a boldogságukhoz nem tudom hogy mi kell de mindent megesznek ami a szájukba belefér tehát nagyobb hallal lehet csak összetenni

de ha megunod őket nehogy valami tóba vagy folyóba belerakd mert a horgászok el fognak átkozni

2011. nov. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!