Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házilag akváriumot csinálni?

Házilag akváriumot csinálni?

Figyelt kérdés
a méret 90*50*50 =225L kb 6mmes üvegből lenne merevitések nélkül. szerintetek stabil lenne? illetve milyen ragasztót ajánlanátok hozzá?
2011. júl. 26. 21:01
1 2
 11/18 Salx Narval ***** válasza:
Én merevítés nélkül nem venném meg az biztos, még akkor sem, ha 8mm-es üvegből készítenék.Ha rendesen merevítve van akkor a 6mm üveg megfelelő.Nálam 300literes akvárium van 8mm üvegből, természetesen merevítőkkel, 1 osztályú üvegből, profin, géppel felcsiszolt vágásfelülettel.Én majrés vagyok belátom,de biztos, ami biztos. Nem is mertem volna egy ekkora akvárium összeszerelését az üvegesre bízni, ha nem egy jó ismerősömről lett volna szó, aki mellesleg akvarista is. Így is az idegeire mentem,a merevítőimmel, amiket ő már feleslegesnek ítélt.:D Viszont én nyugodtan alszom, 300liter vízzel a hátam mögött.:D
2011. júl. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenem van 6-os üvegből, de ez csak 112 literes:

[link]

- csiszolás: gépi gömb profil (ez annyit jelent, hogy az üveg éles szélei le vannak kerekítve).

Nagyon szép és ez elég strapabíró is.



A 250 literest, ami hasonló méret mint ami neked kellene (100x50x50), ezt már 8-as üvegből írják, egy hosszanti merevítéssel:

[link]

Csiszolás: gépi FMF profil (ezt sajnos nem tudom mit jelent)


Szerintem ha te csinálod meg, az nem bizto hogy olyan szép lesz, mint a gyári, max ha úgy vágatod az üveget, hogy egyből le is csiszolják a széleit szépen.

2011. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
értem. már mi is csináltunk akváriumot. egy 89literes 3mmes üvegből 28cm magas, merevitések nélkül. és stabil már fél éve. ezért gondoltunk a 6mmesre.
2011. júl. 27. 19:08
 14/18 anonim ***** válasza:

Mert az alacsony és kicsi a nyomás benne.


90x50x50-est nem bírná el a 6-os üveg szerintem.

90x50x40magasat még talán, de már az is necces.

Hát most mit mondjak? Próbáld ki és hátha szétrobban? :)

2011. júl. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem. elég ha annyit mondasz hogy nem bírja el. és köszi :)
2011. júl. 30. 07:26
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
3mm üvegből, 89liters akvárium, merevítés nélkül? Hát, bátrak vagytok az egyszer biztos.:D Ha magadnak csinálod az még elmegy, de mi van, ha elönti a kuncsaft szobáját a víz, tönkreteszi a bútorait, szőnyegét.Azt mondjátok, bocs.:D
2011. júl. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
magunknak csináltuk,de ez annyira stabil hogy soha nem fog szétrobbanni.bár azért kicsit izgultam előtte
2011. júl. 30. 13:25
 18/18 Salx Narval ***** válasza:
Úgy legyen.:D
2011. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!