Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szoktatok vizet cseréln...

Hogyan szoktatok vizet cserélni az akváriumban?

Figyelt kérdés
Úgy értem ,persze van ilyen pumpa amivel ki lehet szívatni a vizet na de vissza hogyan szoktátok tenni a tiszta vizet?
2011. júl. 29. 22:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem hiszem el! :)

Beleöntöd a cserevizet felülről! :D

2011. júl. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Salx Narval ***** válasza:
05-03: Én elhiszem neked, hogy semmi baja nem lett a halaidnak, mert ha óvatos vagy és ellenőrzöd, akkor kicsi az esélye a mérgezésnek.Ha láthatóan klórmentes a víz, akkor a 20% csere nem okozhat gondot, főleg ha szellőztetsz is és ügyelsz rá, hogy 1 foknál jobban ne hűtse le a vizet.Ilyenkor is lehet némi klór a vízben, de ez legfeljebb a bacikat öli ki. De egy kezdő elé, ezt nem állíthatjuk példának, főleg, hogy csak annyi dolga van az egésszel, hogy legalább egy nappal a vízcsere előtt, kienged egy vödörnyi vizet.Tudod , hogy van ez, ha jó a csapvíz, akkor ellenőrizni sem biztos, hogy muszáj, 20% helyet belenyom 40-50%-ot esetleg csinál egy teljes cserét klóros vízzel és vége a halainak 1 percen belül.Nem véletlenül mondjuk mindenhol, hogy állott klórmentes vizet használjunk.
2011. júl. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Csak annyit szólnék hozzá az egész témához, hogy én általában egy tányért teszek az aljzatra, hogy a víz arra ömöljön, mert ha az aksi 3/4 tele is van vízzel, akkor is szétviszi az aljzatot különben. Bár nekem még nincsenek benne halak :D
2011. júl. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Level1: Kiveszed a halat

Level2: Kiveszed a vizet

Level3: Beteszed a vizet

Level4: Beteszed a halat

2011. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ok csak egy 15 literes vödröt felemelni és úgy beleönteni a vizet az akiba hogy közbe ne csessze szét a berendezést..na nehéz xD de azért köszi a válaszokat :D
2011. júl. 30. 13:17
 16/21 Brigi ^^ ***** válasza:
Fogsz egy kannát, amit előző nap megtöltöttél vízzel. Ha nehéz, csak annyit töltessz bele, amennyit az akvárium fölé tudsz emelni és elbírod. (viszont akkor több edényt/kannát/vödröt kell megtöltened előző nap) ráteszel a kanna végére egy ilyet: [link] (nemtudom, hogy hívják, bocsi) és elkezded beletölteni, így kevésbé szedi szét az aljzatot.
2011. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor annyit tudsz csinálni, hogy veszel egy vízpumpát, beledobod a vödörbe, és csővel felvezeted a vizet az akviba. Bár ez szerintem elég nagy macera.

Esetleg felteszed a vödröt valami létrára, hogy magasabban legyen az akváriumnál, és akkor nem kell tartani. Így visszafelé is a csöves leszívós módszerrel tudod beletenni a vizet.

Bár ennél még mindig egyszerűbb, ha 2 vödröt töltenél meg félig, azzal könnyebben tudnál bánni.

2011. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Salx Narval ***** válasza:
Kérdező, ezt már nem hiszem el.:D Most már én is dőlők a nevetéstől.:D Fogsz egy literes kannát és azzal merd ki a vödörből a vizet.:D Remélem nincs több problémád.:D
2011. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Brigi ^^ ***** válasza:
Jaj, találtam neked egy nagyon jó kis videót! http://www.youtube.com/watch?v=-yK7y0dKv00&feature=related remélem minden t megértessz belőle :D
2011. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vicces hogy 3 oldalon át lehet ecsetelni hogy hogyan cseréljünk vizet :"DD
2011. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!