Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 16o literes akváriumban...

16o literes akváriumban milyen gyakran kell vizet cserélni, vagy legalábbis egy részét cserélni?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 1. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Kb 3 hetente havonta egyszer elég (hogyha van belső szűrő levegőztetővel) és akkor is csak a víznek max. a 30-40%-át cseréld le,nehogy megviselje a halakat.

Nekem olyan tisztítóm van amit az akvárium aljára kell tenni és a kavicsok közül szívja fel a mocskot. Így nem zavarja fel a vizet.

Teljes vízcserét én 3 évente csinálok.

2008. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A 30-40% nagy on durvának tartom! A helyedben én inkább sürübben kevesebbet. Ez jobb a halaknak is. 160l nem az a kicsi szóval én 2 hetente cserélnék 10-15%-ot ha jó a szűrésed. Gyenge szűrés esetén hetente kb 15% vagy ha nincs elég időd akkor 2 hetente 20%

üdv!

2008. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget!
2008. ápr. 2. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!