Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj az akváriumomma...

Mi lehet a baj az akváriumommal? A körülmények nem jók? Azt mondták, az aranyhal 3-4 évig él akváriumban, csak tóban él 10 évig. A gömbakváriumban is azért 1-2 évig el kéne élnie. Vagy nem?

Figyelt kérdés
Van egy 21 literes gömbakváriumom. Amikor vettem, az eladó azt mondta, a halnak mindegy, milyen alakú akváriumban van. Most már tudom, nem a legjobb, és hogy a halnak nem jó, de azért megpróbáltam. 2 aranyhalat tartok benne egyszerre, kb. 16-17 l víz van benne (minden vízcserénél ill. víz hozzáadásnál teszek hozzá vízelőkészítőt, tehát nem klóros), az alján nagyszemű kavicsok, van benne még 4 kis élő növény és egy "kettétört hajó" dísz. Van egy ehhez a vízmennyiséghez ajánlott vízforgató, benne egy szűrő szivacs, és ez a vízforgató egyben levegőztető is. Világítás nincs, de mostanában szándékozom beszerezni alga ellen, mert barna algám van sajnos. Gondolom kevés a fény. Ablak előtt van ami keletre néz, nem tudom, ez mennyire jó v rossz. Az a gond, hogy már a 7. halat vettem hétfőn, mert mindig meghal az egyik. Az egyik 4 hétig élt, az volt a legtöbb. A többi kb. 1-1 hétig bírta. Próbáltam teleszkópszeműt, simát, minden félét. Nem tudom mi a baj. A mostani fekete teleszkópszeműmnek halpenésze van amit gyógyszerrel kezelek, remélem meggyógyul. A többi úgy halt meg, hogy semmi külső nyoma, reggelre a víz tetején úszott. A körülmények nem jók? Mi a baj?
2009. ápr. 9. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát azt mondják a halaknak centinként 2-2,5 liter víz kell...szerintem ez megvan

A gömbakváriumnál pedíg nincs is rosszabb...nem hallotad még? A halak abban elszédülnek....nem viccelek...bármit csak ne gömböt!


És a kagyló és egyéb mészkőtartalmű díszek se jók mert az abból kioldódó mész lerakódik a halak kopoltyújában...

2009. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már én is feltettem, de sajnos nem tudtak segíteni. Egy időszakban nekem is hetente haltak meg az aranyhalaim. Olyan rossz volt!!!

Most szerencsére megállt ez a rossz időszak, de hogy mitől lehetett, azt máig nem tudom. Valaki azt mondta, hogy lehet, hogy a folyamatosan vásárolt halak hozták be a fertőzést. De nem volt mit tenni, amikor elpusztultak venni kellett másikat, azt meg ugye csak boltban lehet. Remélem lesz valaki, aki tud Neked segíteni. Sok szerencsét.

2009. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi gyors válaszokat:) Tudom, hogy a gömbakvárium rossz a halaknak, de ez volt a szobámban megvalósítható alternatíva, mert ez fért el. Ha ez sokáig folytatódik, fogok csináltatni egy nyolcszögletű akváriumot. Most arra gondolok, hogy esetleg sűrűbben kéne vizet cserélni. Megpróbálom. Mert eddig kb. 2-3 hetenként cseréltem, mert azt mondták, elég, én meg nem értek hozzá. De most olvastam valahol, hogy ahol belső szűrő van, ott gyakrabban kell, úgyhogy megpróbálom hetente.
2009. ápr. 9. 13:03
 4/12 A kérdező kommentje:
2-3 hónapja kezdtem ezt az egészet, előtte sose voltak halaim. Ez normális, hogy ilyen nehezen tudok kialakítani megfelelő körülményeket? Mert olyan rossz, hogy mindig új halat veszek és már a lelkiismeretemet bántja. Mások is így kezdik először, hogy sok hal rámegy mire kitapasztalja a haltartás módját?
2009. ápr. 9. 13:07
 5/12 anonim válasza:
Nekem gömbakaváriumom van,és nagyon sokat kínlódtam vele,amíg rá nem jöttem a megoldásra.Amíg aranyhalaim voltak,nagyon rövid idő alatt pusztultak el (1-2 hét).Aztán nem vettem többet aranyhalat,hanem egy bettát vettem.Azt hiszem sziámi harcoshalnak is hívják,de ez nem biztos.Fekete színe van és kékeslilás farka,tök szép.Már egy éve megvan.Nekem ez volt a megoldás.
2009. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én is gömbakváriumot akartam venni, de szerencsére olyan boltot fogtam ki, ahol az eladó nyiltan kimondta h nagyon rossz a halaknak a gömbakvárium, 25 L téglalap akváriummal kezdtem, 8 hónapja már ennek azóta is megvannak a halaim (4db-ot tartok) azt is tudtam h ez kicsi nekik és be is szereztem egy nagyobb akváriumot. A halak szemmel láthatóan növekednek, és szerintem jól érzik magukat:)
2009. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyelőre azért próbálkozom még az aranyhalakkal...

2009. ápr. 10. 18:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A leírtak alapján,szerintem sűrűbben cserélj vizet,legalább hetente 7-8L. Nem tudom milyen vízelőkészítőt használsz,de én sera aquatant és nagyon jó. Naponta 1-2 szer etess,de csak annyit amennyit hamar elfogyasztanak,mert ha a halkaja feloldódik a vízben akkor a vízminőség is leromlik és számos betegség okozója is lehet. Amint már előttem is elmondták a gombakvárium nem a legelőnyösebb amint lehet cseréld le(ha nem áll meg a halpusztulás). Ablakba azért nem tanácsos tenni mert hamar bealgásodik és felmelegszik a víz és az aranyhalak, igaz széles hőmérsékleti skálán is megélnek, de a nagyon meleg vizet már nem viselik el. Szerintem ha még1szer elpusztul 1 hal akkor egy darabig ne vásárolj másikat,nézd meg h a megmaradt h viselkedik. Végszónak még annyit h mindig tölts után a víznek(ha lehet fél/1 napot előtte hagyd állni)és legalább 18L legyen benne állandóan. Sok sikert hozzá és ne add fel :) rem tudtam segíteni

2009. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igen, asszem segítettél.

Amúgy sera aquatant használok én is...

Fogok hetente vizet cserélni. Köszi:)

2009. ápr. 12. 21:58
 10/12 kzs ***** válasza:

Gömbakvárium... ordítani tudnék, ha meglátok, vagy olvasok egy ilyet. Borzalmas!

A rezgések - amiket a halak érzékelnek - körben érik a halakat, amitől (minthogy folyamatosan érik őket) stresszben lesznek. Ez pedig utat nyit a különböző betegségek, és az elhullás felé.

------------

Milyenek a víz értzékei? Az egy dolog, hogy használsz SERA Aqutant, de milyen a víz pH, KH, és GH értékei?

Merthogy a csapvíz gyakran elviselhetetlenül lúgos, és kemény. Olyannyira, hogy könnyen okozhat mérgezést a halaknál.

2009. ápr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!