Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem lehet halat gömbakvá...

Miért nem lehet halat gömbakváriumban tartani?

Figyelt kérdés
Az új állatvédelmi törvény szerint ugyanis nem lehet. De miért? Mi az ami miatt ezt törvénybe hozták?
2010. márc. 6. 23:43
1 2
 1/20 anonim válasza:
47%
Mert az anyuka hal, ha a gyerekei rosszul viselkednek nem tudja sarokba állítani.
2010. márc. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos gömbakvárium kb 5 literes, egy halnak meg ennek a tízszerese kellene. Kevés az oxigén. Torzítva látják a halak a külvilágot és gyorsan feldobják az úszójukat ha ilyenben vannak tartva.

Aki gömbakváriumot akar az tehet bele kavicsokat, növényeket, díszítheti, de halat ne. Ha halakat akar valaki akkor meg vegyen normális akváriumot berendezéssel.

2010. márc. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Én abba tartom, még a törvény előtt vettem. Semmi baja egyenlőre, már 5hónapja megvan ez a hal. Egyébként szerintem annyi agya van, hogy azzal nem fogja fel, hogyan kéne kinézni a világnak:D Mire körbeér elfelejti...
2010. márc. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pont pár napja láttam erről egy műsort, szerencséd van. :)


Az oka az, hogy a halak a kutyákhoz hasonlóan szeretik felmérni a területüket. A természetben ez könnyen megy, mert vannak a vízben tárgyak, növények, amikhez viszonyítani tud. Azért jó a szögletes akvárium, mert a sarkoknál megtörik az egyenes, így van viszonyítási pontja az állatnak. Egy gömbakváriumban ez nincs meg, körbe-körbe úszkál, de nincs egy fix pontja, ami nagyon megzavarja az élőlényt.


Ez az oka, komolyan.

2010. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 00:00-ás hozzászóló:


Honnan tudod, mennyi esze van? Nem tud beszélni ugyan, de lehet hogy sokkal több sütnivalója van, mint neked. Ezt nem tudhatod, ne nézd le csak azért mert egy élőlény.

2010. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
Jaj hagyjuk már az álszenteskedést. Ez egy hal...buta állat, kérdezz meg egy állatorvost. Képzeld nem érzem magam ettől állatkínzónak, jelents fel mer gömbakváriumom van. Hangyát is tapostam már el, húúúú basszus most mi lesz:S
2010. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

A rádióban azt monsták hogy stresszes lesz a hal xD

jót nevettem rajtuk,de ők is :D

2010. márc. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hallottam,hogy a halak is szeretik a területeik határait felmérni.A gömbakváriumban ez nem megy nekik,és szeretnek elbújni is időnként egy védett zugba.Ezért érzik jobban magukat a szögletes akváriumban,főleg ha védett zugot is tudsz biztosítani neki.
2010. márc. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Lehet rajta nevetni persze, de egy hal is élőlény mit én vagy te... mi lenne ha téged tartanának egy kis szobában ahol még levegőt is alig kapsz?
2010. márc. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem is gömbaksim van, van benne kavicságy, meg növény is, hogy legyen hova bújnia. Mivel aranyhal van benne, levegőztető sem kell neki, a vizet meg hetente kezelem, cserélem.
2010. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!