Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért válaszolnak 70-80%-os ok...

Daphina kérdése:

Mért válaszolnak 70-80%-os ok is baromságkat a kérdésekre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mert talán hülye kérdésre hülye válasz?
2011. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Ok sem tudhatnak mindent. Csak azt meg nem akarja leirni, hogy "nem tudom".
2011. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mintha olyan mérvadó lenne ez a százalék, ha valami ellentmondásos egy rétegnek az le fog pontozni. Függetlenül attól, hogy normális érv vagy nem. Minden csak nézőpont kérdése. Ebből én arra a következtetésre jutok, hogy te mindig "vakon" hiszel a számokban. Egyáltalán nem biztos a valóságot tükrözik.
2011. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

pl: sokan azt mondják, hogy az easy life profito olyan jó növénytáp, a serát meg lehurrogják....

Az én növényeim a serától sokkal jobban fejlődnek, mint a profito-tól.


A legjobb növénytápok:

1.GA Macro+Micro

2.Sera növénytápok

3.Easy life profito


Még azzal sem értek egyet, hogy minden halat 100-500literben akartok tartani...

egy halat annyi literben lehet egyedül tartani(ami nem ajánlott), amennyi cm a kifejlett hal hossza!


Ezek tenyésztett halak!!!!!

Nekem hiába mondhatja bárki, hogy egy hal 100 literben jobban érzi magát mint 60-ban. Mindkettő határolt terület.

Örülnek, hogyha a boltitól nagyobb helyre kerülnek...

Ha már itt tartunk a halakat legjobb lenne a természetes élőhelyükön tartani...

2011. aug. 5. 13:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyet értek a halakkal kapcsolatban!

Teljesen igazad van! :)

Ami a válaszolókat illeti, én inkább azon vagyok kiakadva, hogy kérdez valaki valamit és nem segítenek hanem inkább humorizálnak.

pl: kérdés:"Jó a csapvíz is a halaknak, vagy a felforralt?

válasz:Adj nekik pálinkát, az mindig segít!

Vicces meg minden, de inkább segíteni kéne!:///

2011. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"amennyi cm a kifejlett hal hossza! "


Na látod, ez is olyan, hogy tényként közlöd, pedig egy égbekiáltó baromság. Aztán egy kezdő véletlenül elhiszi, és megy a hülyeséged után. Azt elhiszem, hogy a Sera tápoktól jól fejlődnek a növények, biztos mindegyiket ki is próbáltad, és van összehasonlítási alapod.

Ha halakról akarsz írni, oda se ártana egy kis gyakorlati tapasztalat, nem csak közhelyeket puffogtatni.


Így csak egy valamit érsz el, te is csatlakozhatsz az általad említett csoportba.

2011. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó Ez Így VAN!!!


Pl. zebradánió:5cm hosszú, tehát egyet 5literbe lehet tenni!

De mivel rajhal ezért például 10-et lehet rakni 50literbe!!

2011. aug. 5. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne tetézd már a bajt, elég sületlenséget összehordtál már, csak beégeted magad.

Akkor egy 30 cm-es Leopárd sügért 30 liter vízben lehet tartani?! Gondolkozz már!

Hogy érdemben is válaszoljak, meg tanulj is valamit, ez a cm/l kb. 4 cm-ig igaz, de a testalkat is komoly tényező.

Pl. egy karcsú Dánió, vagy egy csíkhal lehet, hogy 5 cm, mégis lehet 1 cm/l-rel számolni.

Egy törpegurámi lehet hogy csak 4 cm, mégis simán kell 1,5 l/cm.


Ezen kívül igencsak sok dolog befolyásolja még egy akváriumban a halak számát. Ez csak egy alap elv, ad egy irányt, de további tényezők is vannak. Egy régebbi kérdés, ha van ambíciód, olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

2011. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a profito pedig jobb mint a sera cuccok. ez tény :)

a %-nál gondolj pedig arra is hogy lehet hogy nem akvarisztikai kérdésekben érte el ezt a %-ot , hanem akármilyen más kérdésekben is. nekem is 54%. pedig nem vagyok rossz az akvarisztikába. de mivel irok máshova is ott lehet hogy sokat levon a %-omból:)

2011. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a vitába nem szállnék be, abban igazad van, hogy érkeznek rossz válaszok. De azt be kell látnod, hogy rengeteg a hiányosságod.

A legjobb növénytápok:

1.GA Macro+Micro

2.Sera növénytápok

3.Easy life profito


A listádról annyit: a GA Macro+Micro valóban az egyik legjobb, profi növényes akváriumban, sima "halasban" viszont nem használható, mivel nitrátot és foszfátot tartalmaz. Tehát pont olyan helyen használható, ahol mondjuk 200 literben van 10 hal.

A sera növénytápokban kevés a kálium és a vas, ha nálad ez bevált, akkor alacsony igényűek a növényeid. Egy normális növényes kiröhögi azt a vackot.

Már egy kérdésben kifejtettem részletesen, de ugyan ahhoz a tápmennyiség bejuttatáshoz a serára 10.000 felett kell költeni, míg profitoból megvan olyan 2-3.000 forintból.

Tehát egy normál akváriumban ár/érték arányban ez a top. Növényesben pedig a GA.

Amit a halakról mondtál, szintén sületlenség. Nem azt ajánlgatjuk, hogy 200 literben tarts 10 halat, hanem a minimális életkörülményeket próbáljuk kikönyörögni kedves haltartó barátainktól.

2011. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!