Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy problémám van sürgős....

Nagy problémám van sürgős. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

a barátom belelöttyintette az akváriumba a creatine phosphate 5000nevű cuccát.azonnal kikapkodtam a halakat és állott vízbe tettem.(de csak 5liter az állott)azonban enyhén olajos volt a szűrő amivel kiszedtem és a vízükbe is került ezáltal(el volt mosva,ezzel szűrjük a levest,de picit olajos volt) .nem foltokba természetesen,de egy kicsit látszik ha közelről megnézem.

a halak marradjanak ebbe a vízbe vagy jobb ha beleteszem a csapiba ami nem állott?mennyit hagyjam a csapi vizet?3 óra után beletehetem a halakat?

ne hülyézzetek le,teljesen bepánikoltam,nem volt még ilyen helyzet.aggódok:( és árthatott nekik az az 1perc amíg a phosphatos vízbe voltak?


2011. aug. 6. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is mi az a szer? Konyhai cucc? Másodszor amit most tehetsz, sima csap vízbe rakod őket, volt mikor én nagy takarítást csináltam, és én se vödrözgettem 50-60-70 liter vizet, hanem csapból ki, hőmérsékletet beállítottam. Ha nem is a legjobb megoldás, jobb mint ha abba az olajos sz...ba állnának. A szűrőt mosd át alaposan, áztasd is 10-20 percig, és ha van időd akár most az egész akit súrold ki és tölsd fel. A halaknak szerintem az az 1-2 perc nem árt meg, de mondom olajos vízbe ne töltsék az éjjelt.
2011. aug. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna semmit csinálni. A halak kigyúrták volna magukat:D
2011. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Barátodnak az agya is megy össze a gyúrással, idióta.

2011. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

izomépítésbe segít,értágító hatású.de nem sok ment bele,de ahol elecsorgott,ott pezsgett a víz.hamar kiszedtem őket,remélem ez még nem árt nekik.

akkor átrakom a csapivíze őket.azonnal teleengedtem az aksit,de még kb 15perce történt,tehát bizzos klóros:S

Remélem nem lesz bajuk...

2011. aug. 6. 22:13
 5/8 A kérdező kommentje:
nem hülye a barátom,gondolom te még soha semmit nem lötyögtettél ki véletlenül.arról meg nem tehet,hogy épp ott volt az akvárium.
2011. aug. 6. 22:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Hali. Szerintem a klóros víztől nem lesz a halaknak semmi különös baja, csak akkor ha magas a klórkoncentráció a csapvizetekben (nagyimnál Nyírábrányban pl nem lehet inni a csapból vizet mert durván klóros) vagy diszkoszaid vannak.
2011. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szia!guppik vannak csak.köszönöm!
2011. aug. 6. 22:36
 8/8 zsoka79 ***** válasza:
Simán kibirják, csak a hőmérsékletre figyelj.
2011. aug. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!