Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akinek van akváriuma az mit...

Akinek van akváriuma az mit tapasztalt ez ügyben?

Figyelt kérdés
egy 100l es akvárium havi fentartása mekkora költség? Pl mennyi áramot fogyaztanak a berendezések ft ban? A kaja nyilván változó. Te mennyit költesz rá havonta?
2011. aug. 7. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hogy egy gyönyörű élmény akváriumot gondozni, ha ideges vagyok csak leülök az akvárium elé és órákig nézem a halakat! Nekem 50 literes van, és nem sok a fenntartása, csak kaja, tápsó meg vitamin kell nekik! Szinte alig fogyaszt valamennyit! :)
2011. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Havi 1500.126 liter,fűtéssel,szűréssel.
2011. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1-2000 Ft-ból körülbelül kijön. Persze sok múlik a felszereltségen (például a világítás, fűtés mennyiségén).
2011. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
81%

Nos, a levegőztető 5W körül fogyaszt - ez folyamatosan kell menni ez egy hónapban 3,6kWh azaz kb. 120Ft


Ha külön van a szűrőd az mondjuk 10W fogyaszt akkor az 240Ft


A fűtés.. nos ekkora mérethez illik egy 60-80W fűtő, de ez nem megy folyamatosan pláne, ha feltételezzük, hogy az emberi hőmérséklethez csak 2-4fokot kell pluszban fűteni. Legyen mondjuk 500Ft


Világítás.. elhelyezés kérdése, de a téli hónapokban biztosan kell +8 óra rásegítés legalább ez egy 15W fényövet (20 jobb lenne, de függ a mélységtől) 360Ft.


Eddig az áram kb. egy ezres (nyáron nem kell annyi fény és fűtés) szóval kell még eleség ami 10-16 halacskára olyan 5-600Ft. De inkább legyen több, egyrészt az esetleges gyógytápok, vagy változatos étrend miatt, szerintem nem több 2000Ft-nál.

2011. aug. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 50 literes van,3 aranyhalat tartok benne.A levegőztető

naponta 15 percet van bekapcsolva nem folyamatosan,(mert nem

kényesek).Naponta egy csipetnyi haltápot adok hármuknak.

2011. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!