Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akinek van akváriuma és...

Akinek van akváriuma és szépen berendezte, az utánna mit csinál vele? Csak nézegeti a halakat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 07:08
 1/6 anonim válasza:

igen.

de ha akarsz pecázhatsz is :)

2011. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szadizd a halakat!Vagy vegyél egy ragadozó halat és néz a természet "csodáját".
2011. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig van mit csinálni vele. :) Vízcsere, talajporszívózás, növények ritkítása...persze nem kell minden héten szétszedni. :) De nagy részben igen, csak "nézegeted" őket. Nekem kis kalászhalaim vannak, ők is nagyon érdekesek, amikor 2 hím összeveszik vagy udvarol egy nősténynek, vagy csak boldogok valamiért (pl. etetéskor) hihetetlenül szépen kinyitják az úszóikat, olyan gyönyörűek olyankor. :)

[link]


Páromnál meg az afrikai sügérek szaporodása nagyon érdekes. :) Jó ilyeneket megfigyelgetni.

2011. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát látszik hogy te nem nagyon érted ezeket a dolgokat de ha majd lesz egy akváriumod!(mondjuk ha ilyeneket kérdezel én nem javaslom neked)majd megérted és rájössz hogy mennyi nyugalmat és szépséget áraszt.De nem mindig lehet nyugodtan ülni előtte!Nekem is van akváriumom és még ha nem is olyan nagy de mindig fedezek fel új dolgokat, viselkedési formákat a halakon és az akváriumban.Sok gond van vele, de szerintem rendkívüli dolog az akvárium és maga a hal is ami benne úszkál és nyomon követheted az egész életét! :)

De már az is örömöt jelent ha látod hogy jó munkát végeztél és a halaid boldogok...

2011. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarnék foglalkozni vele, csak dísznek szánnám, akkor nem kéne akvárium. Akkor inkább csak néznék tévét.

De az a helyzet, hogy engem a tévé untat, az nem elég interaktív. Szerintem az akvárium jobb, de csak akkor ha van belőle több, mindegyikbe másféle halak vannak :) de csak persze a kedvenc halaim.


Őket nézegetem, etetem, az akváriumokat szépítgetem, szoktam levágni a növényeket is néha, meg kaját adok a halaknak, garnéláknak.


Újabban darázsgébeket vettem, pl ők bebújnak a kövek réseibe, lukakba és onnan kukucskálnak kifelé és védik a kis lakásukat. Egyik-másik az üvegre is feltapad, de főleg az aljzaton futkosnak. Etetni élmény őket, mert hiába egészen pici kis 2 centis halak, mégis agresszívan veszik el a kaját és vicces ahogy küzdenek egy nagy szunyoglárvával. A fagyasztott kaját is úgy tépik szanaszét, mintha élne. Közben egymást lökdösik. Ők pl ilyen kis mini ragadozók.


Aztán vannak békésebb halaim is, akik csak úsznak csapatban ide-oda. A garnélák meg repkednek mellettük és néha meg matatnak a földön vagy a mohákban, de mindig aktívan csinálnak valamit. A garnélák olyanok, mintha kis dolgos emberek lennének.


Hjó, persze meg lehet unni biztosan, de én még nem unom őket, mert végülis etetni mindig kell, meg cserélni a vizet és ha már azt megcsinálom, akkor a halakra is ránézek. Meg pl olyan is van hogy az akvárium bealgásodik, annak meg kell találni az okát, és kiírtani az algát, amíg még nem késő. Tehát valamit mindig kell csinálni az akváriumon. Önfenntartó sosem lesz, hacsaknem valami bazi nagy. De én főleg nano akváriumozok.

2011. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Falun ***** válasza:
olyan nincs hogy egy akvárium kész. :)
2011. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!