Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tapasztalt akvaristák (? )

Tapasztalt akvaristák (? )

Figyelt kérdés

Válaszolnátok pár kérdésemre??

1. Az akvárium világításnak egész nap mennie kell,vagy csak nappal?

Azért kérdezem mert elvileg a természetes élőhelyükön amikor lemegy a nap ugyanúgy sötét a tó vize,belseje.

2. Í vízszűrő berendezés egész nap menjen vagy éjszaka ki lehet kapcsolni?

3.Levegőztető kell a vízbe vagy sem?

Ennél elakadtam,mert több helyen is utána olvastam az akvárium készítésnek,és a levegőztetőt szinte meg sem említik.

köszönöm a válaszokat előre is.


2011. aug. 25. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A világítás, maximum 12 órát menjen, növényektől is függ, fényigény. Este a halaknak, szükségük van sötétre, mikor pihenhetnek, ilyenkor le kell kapcsolni. A szűrőnek egy percre sem szabad leállni, mindig megy. A levegőztető igen szükséges, ha csak nem bettáid vannak, vagy gurámik. Azok szeretik az oxigén szegény vizet.
2011. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1: a világításnak napi 9-10 órát kell mennie

2: szűrőt SOHA nem kapcsolunk ki!! új akváriumnál 2-3 hetet üresen kell járatni az akváriumot (tehát addig nem tehetsz bele halakat, de a szűrőnek menni kell, hogy betelepedjenek a lebontó baktériumok, ezek miatt nem szabad kikapcsolni se soha)

3: ha a szűrő terelőlapátját úgy állítod, hogy fodrozza a felszínt és nincs sok halad, akkor az így beoldódó oxigén elég kell legyen, de lehet venni egy légpumpát porlasztóval, és akkor nincs gond

2011. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

értem.

Növény nincs,mert főleg sziklák és kövek vannak benne.Az alja homok.

Nem lesz sok hal benne.2 nyalóhal(én így nevezem őket,de le van írva a latin neve) és talán 4-5 malawi sügérek.(1 hím,és 3 vagy 4 nőstény)

Az akvárium már 9 napja megy üresen..vagyis még nincsenek meg a halak.

Akkor a szűrőt nem fogom kikapcsolni,de még mindig nem tudom,hogy ebben az esetben kell-e levegőztető.(mint írtam utána olvastam,de sehol nem olvasok levegőztetőről.

Így egy kicsit bizonytalan vagyok..

Szeretném a lehető legjobb életkörülményeket biztosítani a halaknak.

2011. aug. 25. 10:16
 4/11 anonim ***** válasza:
Első: a betta és a gurámi is igényli az oxigéndús vizet, csak képes a légkörből is felvenni oxigént ha a vízben nincs elegendő. Nagy baromság és tévhit, hogy szeretik az oxigénszegény vizet...már ha belegondoltok akkor rájöhettek, hogy ez hülyeség. Ki szeret fulladozni és levegő után kapkodni?
2011. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi most adtuk el a Malawi sügéreket. :) 300 literesben voltak. Neked hány literes az akváriumod? Anubias fajtákat esetleg tehetsz melléjük, mondjuk nálunk ezeket is totál legyepálták...a friss hajtásokat mindig lerágták sajnos. Levegőztetőt vegyél melléjük inkább, mert elég nagyra nőnek és mivel növény se nagyon lesz, nincs ami oxigént termeljen a vízben. Ha bármi segítség kell a sügérekkel kapcsolatban, szólj. :)
2011. aug. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: A labirint kopoltyús halak, pont hogy a természetes helyükön, így élnek! Nem vetik meg az oxigént, de nem is feltétlen igénylik! Kicsit olvasgass, mielőtt leírsz valamit.
2011. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó előtti
2011. aug. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az akvárium 160 literes.Előbb ezzel próbálkozunk.Ha jól érzik magukat a halak akkor megcsináljuk a 317 literes akváriumot is(az is megvan már,csak nincs üzembe helyezve)

Mivel csak 160 literes ezért lesz csak kevés hal benne.

A növényről több helyen olvastam,hogy a malawinál nem érdemes tartani,mert rögtön eltüntetik. A természetes élőhelye sziklás,köves rész..

2011. aug. 25. 10:26
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 10:20

Minden segítséget elfogadok hogy jó életkörülmények között élhessenek a halak.Lenne is jó pár kérdésem.

PL:

- milyen tápokkal etessem őket? Annyiféle élelmet írnak,de eddig csak arra jöttem rá,hogy a legjobb minőségű ételt szerzem be nekik..de mégis mit? Hiszen mindenevő..

- milyen időközönként takarítsam az akváriumot? és hogyan??

Hiszen az új víznek is kell pár nap hogy olyan legyen az "egyensúlya" mint a régi víznek..

-vagyis hogy cseréljek vizet,hogy ne okozzak gondot a halaknak?

húúúúú tényleg ilyen körülményes az egész vagy csak én vagyok bizonytalan??


köszönöm az eddigi válaszokat mindenkitől

2011. aug. 25. 10:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugi nem bonyolult, csak egyszerre tűnik soknak. :)


Etetés: fagyasztott artemia (sórák), növényes és van direkt sügéreknek is. Ha pesti vagy, akkor az aquadepo-ba menj kajáért, meg úgy mindenért is oda érdemes. :) Kiegészítésnek lehet adni jó minőségű granulátumot, lemezest, ezek sokszor színmegőrző hatással is bírnak, ebből is van direkt sügéres. De ezt csak heti 1x-2x adj, fagyasztott legyen a fő eleség.


Takarítani hetente szokás, de annyi, hogy a leszívócsővel aljzatporszívózol, leszívod a halszart meg ilyenek, és ezzel egy időben a víz 30%-át leszívod. Előtte nap pedig elteszel 30%-nak megfelelő mennyiségű vizet, amit aztán betöltesz óvatosan az akváriumba. Vehetsz vízelőkészítőt is (pl. JBL Biotopol, Sera Aquatan), ha ebből az útmutatója szerinti adagot teszed a csapvízbe, akkor még aznap beöntheted a vízbe. Hamarabb kiviszi a klórt és megköti a nehézfémeket amik árthatnak.


Külső szűrőd nincs? A 317 litereshez már kelleni fog, 160-ashoz is már jobb egy külső. Nekünk Atman At-3338 van, nagyon elégedettek vagyunk vele. Mellette pedig van egy nagyobb belső se árt, hogy az úszó darabkákat összeszedje.


A szűrő szivacsát mindig a leszívott vízben szabad csak kinyomkodni egy kicsit, hogy a baktériumokat ne öld ki. Amit te iszapos sáros kosznak hiszel a szivacson, azok a baktérium telepek. :) Ők végzik a különféle méreganyagok lebontását, amik károsak lehetnek a halaknak, szóval vigyázz rájuk. Ezért is jó a külső szűrő, mert az abban lévő szűrőanyagokon sokkal jobban meg tudnak telepedni. Szűrőt elég 1-2 havonta kitakarítani, ha kevés a hal, külső szűrőt pedig úgy 4-5 havonta.

2011. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!