Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumba el lehet-e...

Az akváriumba el lehet-e fektetni a szűrőt?

Figyelt kérdés
Van 1 kb100l-es akváriumom és 1 aquael szűrőm de csak ferdén tudom bele tenni a vízbe.(kb 3/4ig van vízzel) Az lenne a kérdésem, hogy az ilyen szűrőket el lehet-e fektetni az akvárium alján vagy valami baja lesz?
2011. aug. 10. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó úgy. Nem lehet vele egy jó cirkulációt csinálni, csak körbe-körbe fog keringeni a víz. Már ha egyáltalán ennyire is képes lenne.

A lent ugyanis lentebb van, mint a fent. Ez így hülyeségnek tűnik, de nem az. Ezeket a szűrőket nem véletlenül tervezik így. Lentebb nagyobb a víznyomás, mint fent. Még az is érzékenyen érinti a működésüket, ha túl mélyen vannak. Nem próbáltam még fektetve, de nem hiszem, hogy működőképes.


Miért nem teszed tele az akváriumot???

2011. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van 1 kislányom és ha tele lenne akkor bele tudna nyúlni,(már próbáltuk de nem jó mert a kifolyt víz bele megy a hosszabbítóba, pont a szekrény alatt van és nyitott az alja) máshová meg nem tudom eltenni az akváriumot...
2011. aug. 10. 15:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs üvegtető? Ha nincs, akkor szabassatok rá, csak egy sínt kell ragasztani 2 oldalra és már csúszik is rajta a tető. Vagy fából tetőt csináltatni kb. 2ezer Ft-ból megvan. És még szép is. Így nem tud a kislányod belenyúlni.
2011. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen már gondoltam üvegre de a fa sem rossz ötlet szép lehet még 1x köszi...
2011. aug. 10. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Én eheim szűrőt raktam fektetve 90 literesbe, mert nekem meg csak 30cm magas volt az akv, és a szűrő kilógott belőle.

Az működött úgy is, de aquael mittudomén milyen lesz ha fekszik.

2011. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!