Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 192 literbe szűrés, olcsón?

192 literbe szűrés, olcsón?

Figyelt kérdés

Találtam egy ilyen ufót:

[link]


Vagy egy powerhead - AT-203: 2000 l/h és erre ráhúzni egy szivacsot

[link]

Mellé egy 600 l/órás külsőszűrőt rakni (ez van csak önmagában gyenge).


Gondolkoztam azon is, hogy hátra betenni egy lapot,

és a hátsó részt telerakni lávakővel, és akkor csak egy vízpumpát betenni mögé, de az sok helyet elvesz az akváriumból, lehet 10 centit is :)


Még csak elméleti kérdés.

80x60x40-es akváriumról lenne szó, megcsinálnám táptalajjal növényesre, nano halakkal. A kis akváriumokat pedig megszüntetném amik most vannak. Szóval összeöntenék mindent egybe.


Viszont szeretném előbb a szűrést megtudakolni. És jobb lenne ha az akvin belül lenne a szűrő, mert hülyén néz ki ha vödrök lógnak az oldalán :)


Bocsi, hogy egy kicsit körülményes vagyok, de erre volna valami ötlet?


2011. aug. 10. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy a háttérszűrést csinálnám meg, nekem az a legszimpatikusabb. Mondjuk nem csak lávakővel, hanem szivacsot és siporaxot, vagy istát is használnék. Persze azt úgy, hogy ne látsszon. Vagy ha nem ezt, akkor a második variációt, powerhead + külső szűrő. Külsőből, ha barkács is, zárt rendszerűt, amit el lehet rejteni, ilyen méretnél már nem jók az 1-2 literes kis dobozok.
2011. aug. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Daphina ***** válasza:

Én a háttérszűrést javaslom egyértelműen.

A belsőnél és a powerheadnál is látszana valami nem természetes dolog az akváriumban a háttérszűrést meg meg lehet csinálni, hogy természetes háttérnek tűnjön...

2011. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Jó, akkor a háttér szűrést választom.

De nem is üveglap kéne háttérnek, mert az mögött minden látszik. Vagy az üveglapot fóliázzam le matt feketére öntapadós fóliával?


Vagy melyik gyári 3d-s háttér néz ki jól? Eddig még egy szépet se találtam. Mindegyik olyan otromba és olyan mű, közben meg drágák is, szerintem.


Csinálni én nem tudok hátteret :/

2011. aug. 11. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!