Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta vagy guppi szerintetek?

Betta vagy guppi szerintetek?

Figyelt kérdés
van egy 63 literes akváriumom és nem tudom eldönteni hogy meik halat vegyem mert nem lehet guppit és bettát együtt tartani szerintetek ?
2011. aug. 16. 11:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
vagy veszekedni fognak vagy csak veszek pele egy párt fiú lány
2011. aug. 16. 12:17
 12/22 A kérdező kommentje:
nem veszek bettát
2011. aug. 16. 12:18
 13/22 Platypus ***** válasza:
Alapvető szempont, hogy a Betta 27-28 fokos vízben érzi jól magát, ami a legtöbb díszhalnak már túl magas. A guppi elvan 24-25 fokon, ami általában megfelelő a trópusi díszhalaknak. Tehát Betta mellé nehéz más halakat találni, általában vörös neonnal szokták társítani. Guppit ekkora helyen kényelmesen lehet kombinálni pár páncélos harcsával, esetleg garnélákkal.
2011. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Neked kell dönteni de 1 értelműen Betta lehet csak 1db-t tudsz venni de már Olyan gyönörűeket be lehet szerezni, hogy az összes Guppi ertörpűl mellete szerintem (By.Betta fan)
2011. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Salx Narval ***** válasza:
Nos, ha a guppi mellett döntöttél, akkor már csak azt kell eldöntened, hogy akarsz e szaporulatot, vagy csak egyneműeket tartasz.Ha egyneműeket választasz, akkor veszel egy hímet és két lányt, kivárod az ellést és megtartod mondjuk a hímeket, a lányokat eladod, vagy elcseréled.Természetesen az összeset is megveheted egyszerre, csak úgy drágább.Ha vegyesen szeretnéd tartani őket, akkor annyival módosul a helyzet, hogy kell egy ellető akvárium és egy nevelőt sem árt berendezni, valamint gondoskodnod kell a szaporulat sorsa felől.Ennél a felállásnál 1 hímre 2-3 lány jusson és a halakat különböző helyekről célszerű beszerezni a beltenyészet elkerülése végett.A nálad született halakat két csoportra kell osztani, hogy tudd melyikek a közeli leszármazottak, őket nem jó egymással párosítani.Tehát a közös medencében a lányok az egyik, míg a hímek a másik családhoz tartozzanak.Ha nem kívánsz ennyire belebonyolódni, akkor sajnos előbb utóbb leromlik az állomány, mert óhatatlan a testvérek többszöri kereszteződése.Nem olyan bonyolult ez, mint elsőre hangzik, de azért követel némi odafigyelést és elhivatottságot.Sok sikert.
2011. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
szerintem guppy, mert abból mehet több, és többféle színűek
2011. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi halat szeretnél tartani :)

A bettát egyedül lehet, de ha nagy az akvárium, akkor lehet többet is én úgy hallottam. Elég kényes hal, meleg víz, és a víz fölötti levegőnek is melegnek kell lennie, mert "szippant" belőle mindig :)

Ha pedig sok halat szeretnél, akkor guppi :) Ők nem olyan kényesek, gyönyörű a színük, és hamar szaporodnak :) Pár hónap múlva szinte már nem tudsz mit kezdeni a kishalakkal! :D Persze csak ha jól tartod őket! :D

2011. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
már eldöntöttem gupppppppppppi majd fognak kishalak születni :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
2011. aug. 17. 07:46
 19/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ma születtek kisguppik! 42 db, és nagyon aranyosak! :)
2011. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
örülök hogy meglettek mondtam tegnap hogy meglesznek majd tehetnél fel képet róla :) kíváncsi vagyok
2011. aug. 17. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!